reklama
reklama

Gmina Andrychów kolejny raz z certyfikatem "Samorządowy Lider Edukacji"

Polityka, MAGAZYN, Wiadomości, 20.03.2024 07:23, red
Udział w programie jest dobrowolny i wiąże się z kosztami w przypadku uzyskania nagrody.
Gmina Andrychów kolejny raz z certyfikatem
We wtorek (19.03) w Katowicach odbyła się uroczysta Gala Lider Edukacji 2024, w którym to programie gmina Andrychów uczestniczy od lat.

Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak poinformował, że podczas gali odebrał Certyfikat Samorządowy Lider Edukacji 2024 .

Z wielką radością odebrałem osobiste wyróżnienie Medal Edukacyjny „Szafir Jakości” 2024.W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim pracownikom oświaty w Gminie Andrychów, to Wasza zasługa,że tak wysoko jesteśmy oceniani w rankingach edukacyjnych

- czytamy na profilu burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka.

Nagroda w tym konkursie jest od lat powodem do dumy dla andrychowskich władz i nie tylko zresztą. Zgłaszające się gminy są oceniane przez ekspertów z dziedziny rozwoju oświaty i zarządzania szkolnictwem na podstawie danych w zakresie edukacyjnych osiągnięć gmin. Nie ma gwarancji, że zgłaszająca się gmina zostanie wyróżniona.


Pojawiają się jednak i krytyczne opinie.

Udział w konkursie jest dobrowolny, a więc nie wszystkie gminy uczestniczą w tym programie. Organizator - Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego - informuje na swojej stronie internetowej, że uczestnik Programu, któremu został przyznany certyfikat, zobowiązany jest do uiszczenia na rzecz Organizatora jednorazowej opłaty certyfikacyjnej. W przypadku gminy od 20 doi 50 tys. mieszkańców jest to kwota 4.800 zł netto.

Zaznaczono, że opłata obejmuje wyłącznie Laureatów Konkursu, tj. samorządy, które uzyskają certyfikat. Uczestnik Programu, któremu nie zostanie przyznany certyfikat, nie ponosi żadnych opłat. - Ewentualna opłata wnoszona jest dopiero po zakończeniu procedury certyfikacji na podstawie faktury wystawionej przez Organizatora – informuje organizator.

Organizatorzy programu informują, że Ideą Programu "Samorządowy Lider Edukacji", od pierwszej jego edycji w 2011 roku, jest nagradzanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, wspierania młodzieży i współpracy ze środowiskami edukacyjnymi.

W tym roku, po raz pierwszy w historii konkursu, oprócz certyfikatów „Samorządowy Lider Edukacji” przyznane zostały dodatkowo medale edukacyjne „Szafir Jakości” dla prezydentów, wójtów, burmistrzów, starostów i marszałków województw szczególnie, osobiście zaangażowanych w proces budowy w szkołach i placówkach, dla których JST jest organem prowadzącym kultury jakości kształcenia.Foto: fb / Tomasz Żak
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Skalpel, 23.03.2024 17:09

Za te pieniądze lepiej było wyremontować schody przed szkołą.Liderzy .

melisa, 23.03.2024 16:48

Drodzy andrychowianie, gdyby GŁUPOTA była lżejsza od powietrza, to wszyscy komentatorzy byliby już w kosmosie!

Ashley, 23.03.2024 12:52

Drodzy andrychowianie, przeczytajcie pierwsze zdanie tego artykułu w którym Pan burmistrz płacze, że lał się hejt i krytyka jak rozpoczynali rewitalizację Pańskiej Góry. Przygotujcie się na obrzydliwości które pojawią się w sieci a uderzać będą w obie panie kontrkandydatki. Haki, świństwa i kłamstwa które pojawią się w sieci uderzą w nie same i w ich rodziny. Myślcie kochani!!! Ktoś ma wielkie pieniądze żeby to robić, bo panicznie boi się stracić to co do tej pory miał i na co jeszcze ma ochotę.

cath, 21.03.2024 22:49

Pieniądze wyrzucone w błoto..

zużyty zdzisek, 20.03.2024 14:01

Jak co roku kupowanie certyfikatu. Przez te 13 lat licząc średnio 4000 zł burmistrz wydał na tę wątpliwą nagrodę ok. 50000 zł. Ile za to byłoby obiadów dla biedniejszych dzieci. A tak to mamy darmowy lansik przedwyborczy. Jeszcze tydzień kampanii a zdzisław zaora się sam.

#KONKRETY, 20.03.2024 12:01

https://www.filemail.com/d/njhhpadfvxxmuel

melisa, 20.03.2024 11:36

polecam sie! zaparzyć i wypic po szklaneczce, bo wam wszystkim z emocji zaraz żyłka pęknie

Archanioł Michał, 20.03.2024 11:31

@prawoioswiata dobrze , że odświeżyłeś ten fragment życiorysu naszego lidera.

Andrychów, 20.03.2024 11:30

Bardzo dziękuję za przypomnienie czytelnikom jakże trafnych wypowiedzi. Mądrością warto się dzielić. Ale że będzie takie wsparcie dla mnie, ciężko było się spodziewać! Udzielam zgody, głoście to szeroko. Kłaniam się nisko, pozostaję w cudownym nastroju, z miłością!

Archanioł Michał, 20.03.2024 11:29

@Nezuko przykład @andrychowa pokazuje jasno farma troli ISTNIEJE, mają gotowce i tyle w temacie.

Nezuko, 20.03.2024 11:12

Andrychów, czytasz czasem swoje wcześniejsze wpisy ? "Andrychów, 18.03.2024 09:01 no tak, w żadnym razie prawdy nie mówić, przypudrować, pozwolić wygłosić wyuczone frazesy i niech się gawiedź cieszy, ale może by tak jednak pokopać głębiej i powiedzieć ludziom prawdę, różowa i niebieska marynarka to nie są argumenty wyborcze, otwieracze to nie są argumenty, myślą że andrychów to zaścianek i można ludziom kit wciskać" Andrychów, 18.03.2024 09:19 "Wielki Post niech Pani zostawi w spokoju, przekroczyła Pani ostatnią dopuszczalną granicę." Andrychów, 17.03.2024 18:06 Jak można Wielki Post połączyć z taka nienawiścią? Jak można? Zażenowanie i wstyd. Zgadzam się z Panią w jednym: Mamy Pani dość!" Andrychów, 19.03.2024 07:57 "nie, nie mają, to ma znaczenie... taka narracja jest wam teraz potrzebna, dwa pisowskie komitety, które sie PIS-u wyrzekły próbują teraz wmawiać, że te barwy nie miały znaczenia, ale skoro nie miały znaczenia, to może to co teraz mówicie też nie będzie miało znaczenia za chwile? może to wszystko to tylko puste słowa wypowiadane na rzecz kampanii. Sorry za słowo "może" trzeba używać NA PEWNO!!!" Andrychów, 14.03.2024 13:06 "posłuchajcie co mówi ten Pan kierownik, co zostało zrobione. a czego niektórzy radni nawet nie chcieli sluchac, a po to tam są, ale ludzie chetnie posłuchają ile zrobiono. sesja nie jest po to żeby wydumane tematy kampanijne rozwazac, a tak to sobie kilku radnych na dzisiaj zaplanowalo. dobrze że prace organizują urzędnicy a nie radni. pan kierownik pozamiatał#gratulacje" Andrychów, 14.03.2024 22:00 "Kopiuj wklej. Kopiuj wklej. Nawet komentarze? na prawdę? Projekty kopiuj wklej, komentarze kopiuj wklej. Nadal to stosujesz?" Andrychów, 20.03.2024 09:03 "#pudło #cyrk #wy tak na poważnie? #bo ja dla jaj:)"

Andrychów, 20.03.2024 10:55

Miłość kwitnie wokół nas, gałązki oliwne się ścielą #Na zdrowie!

Zakolog, 20.03.2024 10:29

Nikt nas nie doceni, jak tylko opłacona z pieniędzy mieszkańców Fundacja! I to jest jedyna strategia dostępna burmistrzowi Żakowi et. al, poza edukacyjnym szczebiotem Ewci od Wieprzówki.

Andrychów, 20.03.2024 09:58

Nikt tak nas nie opluje jak my siebie nawzajem w tym naszym miasteczku. Jak to się ma do wspólnoty, którą sobie gębę wycieracie....aaaa to taka strategia.... na hasłach peace and love, a prawdziwą twarz widać tutaj #wstyd

prawoioswiata, 20.03.2024 09:49

Odświeżę nieco pamięć: prawoioswiata.blogspot.com/2021/12/burmistrz-dziaa-niezgodnie-z-prawem.html?m=1

Zakolog, 20.03.2024 09:48

Tomek było trochę dopłacić i kupić „Diament Jakości”, w końcu jesteś wart rzeczy dobrych i sprawdzonych. Nauczyć radną Ewę poprawnie wymawiać frazę „wnoszę o zakończenie dyskusji” jest szczególnym osiągnięciem edukacyjnym w progresywnej polityce oświatowej.

Feel Free, 20.03.2024 09:02

Tyle zachodu i naszej kasy, żeby się móc pochwalić na Fb. CERTYFIKAT NA FAKTURĘ ! ... genialny pomysł marketingowy, za nasze pieniądze, do reklamy przedwyborczej; a dziury w drogach jak były tak są. Może jeszcze kupcie certyfikat "Lider Drogownictwa". Może jest jakiś pakiet i zniżka? Na zdjęciu od lewej radna Ewa Wątroba: w głosowaniu zawsze na tak, na wszystko co podłożył Żak. Tomasz Żak: wójt wiecznie w rozjazdach, nieobecny na sesjach, aktualnie buduje najnowocześniejszą spalarnię na świecie 1.5 km od osiedla, mimo, że Mieszkańcy go o to nie prosili, ksywa "trwają procedury" mimo, że już nie trwają. Nominowany przez internautów do nagrody "Karnawał z RIO" oraz "Prawda mnie wyzwoli". Hasło wyborcze z plakatów: "Gwarantuję dalsze zadłużanie gminy". Dorota Magiera: liderka anty-aktywności podczas sesji rady miejskiej, w ciągu 5 lat 1 minuta odpowiedzi, nominowana do nagrody "Milczenie jest złotem". Roman Babski: lider Portalu Samorządowego, jedyny przewodniczący, który poddał pod głosowanie przywileje dla siebie samego zaraz po przegłosowaniu likwidacji poprzez "połączenie" świętej pamięci Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Polskich Noblistów w Andrychowie. Jednocześnie człowiek, który ruszył z posad Biuro Prawne Wojewody swoim niecnym wyczynem i przyjęciem uchwały niezgodnej z prawem.