reklama

Czy radni zadeklarują, że będą się szczepić?

Polityka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 29.12.2020 14:20, PG
Mieszkańcy doczekają się stanowiska radnych?
Czy radni zadeklarują, że będą się szczepić?

Czy radni zadeklarują, że będą się szczepić? Taki pomysł padł podczas wtorkowej (29.12.) sesji Rady Powiatu Wadowickiego. Zaproponował to radny Jacek Jończyk, który spotyka się z tym, że mieszkańcy często go pytają o radę czy się szczepić, czy nie. Zdaniem radnego, radni są osobami publicznymi i inni mieszkańcy obserwują ich poczynania.

Jednak radny Marcin Krawczyński, który jest lekarzem, stwierdził że takie zobowiązania poprzez podnoszenie ręki to już przesada ale trzeba apelować i osobiście szczerze zachęcał do szczepień. – Apeluję do Państwa, Waszych bliskich, znajomych, przyjaciół. Szczepcie się. Dajcie przykład aby następny rok był spokojny. - mówił radny.

Podobnego zdania była przewodnicząca Rady Zofia Kaczyńska która powiedziała, że słowo radnych może pomóc podjąć innym świadomą decyzję w sprawie swojego zdrowia. Na decyzję radnych patrzą wyborcy.

Ostatecznie do deklaracji nie doszło ale radni mają za zadanie podjąć świadome decyzje.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 29.12.2020 23:46

Niekoniecznie choć to juz zależy od regulacji prawnych.Dlatego ulotki leków zawierają wszystkie możliwe powikłania.EMEA a pośrednio rząd dopuszcza lek do sprzedaży na rynku identycznie jak FDA w USA.Poza tym koncerny płaca odszkodowania .Koszt wprowadzenia nowego oryginalnego leku na rynek to ok.1-2 mld $.Tu juz wszystko zależy od prawników.

Archanioł Michał, 29.12.2020 22:22

@cath mała korekta, w tym przypadku firmy farmaceutyczne ( producent ) zgarniają kasę , a za skutki odpowiadają rządy poszczególnych państwa , czyli ostatecznie MY

cath, 29.12.2020 14:54

Chyba Krawczyński... Co do maxxa - stek bzdur odczyny poszczepienne leczy sie tak samo jak inne schorzenia i podlegają także roszczeniom odszkodowawczym jak następstwa innych leków - w tym ewentualnych roszczeń od producenta.

maxx, 29.12.2020 14:36

https://prawy.pl/111746-lekarz-ostrzega-przyjmiesz-szczepionke-a-w-przypadku-powiklan-zostaniesz-sam/