reklama
reklama

Cmentarz przejmuje gmina, bo... śmieci są drogie

MAGAZYN, Wiadomości, 29.12.2020 10:00, red
Wysokie opłaty obciążały parafię.
Cmentarz przejmuje gmina, bo... śmieci są drogie
Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Wieprz radni zdecydowali, że gmina Wieprz przejmie w zarządzanie Cmentarz Parafii Rzymsko - Katolickiej p.w. Św. App. Szymona i Judy Tadeusza w Nidku.

Teraz będzie to Cmentarz Komunalny utrzymywany przez gminę z budżetu lokalnego. Powód zmian? Jednym z nich są rosnące opłaty za wywóz śmieci, które obciążały parafię, ale chodzi także o to, że gmina sprawnie będzie zarządzać cmentarzem, pobierać opłaty itp.

Sprawa była konsultowana z mieszkańcami podczas zebrania wiejskiego. Ok. 70 z nich poparło inicjatywę. Zdaniem radnego Bogdana Gawendy większość mieszkańców Nidku nie chce zmian w tym zakresie.
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy