reklama

Policyjna akcja w siłowni w gminie Wadowice

, Na sygnale, Wiadomości, 29.12.2020 08:20, foto: zdjęcie ilustracyjne
Siłownie i kluby fitness były kontrolowane przez policję.
Policyjna akcja w siłowni w gminie Wadowice
W poświątecznych poniedziałek (28.12) policjanci w całym kraju sprawdzali siłownie. Także te w Andrychowie, Kętach czy Wadowicach. W jednej z nich - w gminie Wadowice - ćwiczyło 16 osób. Identyczna sytuacja była w siłowni w powiecie dąbrowskim.

- W przedmiotowych sprawach wszczęto postępowania wyjaśniające. W ich toku policjanci ustalą okoliczności otwarcia tych klubów sportowych. W razie stwierdzenia braku ku temu podstaw, wobec właścicieli obiektów skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu - za popełnione wykroczenie grozi im w sądzie grzywna do 5000 zł, bądź nałożone zostaną na nich mandat karne - do 500 zł - informował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Obecnie siłownie i kluby fitness mogą być otwarte tylko dla zawodowych sportowców, m.in. członków kadry narodowej.

Jak informuje Radio Kraków, o sprawie zostanie powiadomiona także inspekcja sanitarna, która może nałożyć na podmioty łamiące obostrzenia karę pieniężną w wysokości od 5 tys. do 30 tys. zł.


Przypomnijmy, że od 28 grudnia obowiązuje szereg nowych ograniczeń. W Sylwestra od godz. 19:00 do godz. 6:00 rano 1 stycznia obowiązywać będzie zakaz przemieszczania się. Uzasadnione będą wyjścia tylko w przypadkach nagłych, m.in. zdrowotnych lub zawodowych. Ale - co przyznał premier Mateusz Morawiecki - godziny policyjnej w tym czasie nie będzie.

- Apelujemy, aby podczas tego sylwestra nie bawić się - tak jak w latach poprzednich - w gronie przyjaciół i znajomych, tylko spędzić go w gronie kameralnym - powiedział w niedzielę M. Moroawiecki.

Nowe zasady – od 28 grudnia do 17 stycznia

Co się zmieni?

 • Ponowne ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych – otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe
 • Ograniczenie funkcjonowania hoteli – dostępne dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Wyjątkiem są również hotele pracownicze.
 • Zamknięte stoki narciarskie
 • Infrastruktura sportowa dostępna tylko w ramach sportu zawodowego
 • 10 dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym

Przedłużone dotychczasowe zasady i ograniczenia:

 • Zakaz przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 -16:00 (wyjątkiem są półkolonie)
 • Ograniczenia w transporcie zbiorowym:

- 50% liczby miejsc siedzących, albo

- 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.

 • Ograniczenia w miejscach sprawowania kultu religijnego – max. 1 os./15m2
 • Udział w zgromadzeniach – max. 5 osób
 • Zakaz organizacji wesel, komunii i konsolacji
 • Zamknięte siłownie, kluby fitness i aquaparki
 • Ograniczenie w sklepach – max. 1 os./15m2
 • Godziny dla seniorów – od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00
 • Zamknięte restauracje. Posiłki wyłącznie na wynos lub dowóz
 • Żłobki i przedszkola funkcjonują bez zmian

Pozostałe ograniczenia, które obowiązywały ulegają przedłużeniu.

">źródło: gov.pl/koronawirus

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ƅarte, 29.12.2020 19:38

właśnie tak, co nas obchodzi ta pisokatolska kaczorska pandemia ! ja chce iść na siłkę a potem do galerii na kebsa ! nie po to mam w golfie 100 koni żebym jechał 50 na godzinę

lubiemojemiasto, 29.12.2020 18:45

Tak właśnie wasz rzad(mowa tu o tych co sue za 500 kaczorowi sprzedali) chce odbudować swoje finanse żeby znów mogli się na żreć karząc i niszcząc małych przedsiębiorców . Gratuluje katopisiorscy Polacy wyboru.

Burakz wiejskiej , 29.12.2020 11:10

akwizytor makiełusz i kaczy dyktator kazali to ormo musi się słuchać