reklama

"Zgubił" samochód na ogromnym parkingu. Pomogli policjanci

, Na sygnale, Wiadomości, 28.07.2021 10:30,
Mężczyzna zgłosił kradzież volkswagena. Podczas policyjnej akcji auto zostało odnalezione, ale nie u złodzieja tylko... w innym rejonie ogromnego parkingu.
W sobotni (24.07) wieczór tuż po godzinie 21.00 dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie od 20 – letniego mieszkańca powiatu tarnobrzeskiego, że z parkingu sprzed jednego z parków rozrywki w Zatorze został skradziony volkswagen tiguan.


Dyżurny komunikat o kradzieży natychmiast przekazał wszystkim patrolom. Informacja o poszukiwaniach pojazdu została przekazana do innych jednostek Policji. Wystawione zostały również posterunki blokadowe.

Na miejsce zdarzenia pojechali zatorscy policjanci, którzy w rozmowie z właścicielem pojazdu ustalili, że samochód pozostawił kilka godzin wcześniej na parkingu o po czym udał się do parku rozrywki. Kiedy wyszedł z parku i nie znalazł auta zaczął poszukiwania na własną rękę, a kiedy to nie przyniosło rezultatu powiadomił Policję obawiając się, że pojazd został skradziony.

Funkcjonariusze jeszcze raz dokładnie sprawdzili cały parking i po kilkunastu minutach odnaleźli pojazd w innej części parkingu.

Młody kierowca podziękował policjantom za pomoc, po czym z opóźnieniem, ale szczęśliwy wyruszył w drogę powrotną do domu.

Policjanci apelują do kierowców. Parkując samochód na parkingach liczących kilka czy kilka tysięcy miejsc parkingowych, zawsze należy zwracać uwagę na oznaczenie danego miejsca parkingowego lub elementy charakterystyczne znajdujące się w pobliżu miejsca pozostawienia auta. Można zrobić zdjęcie, aby później być pewnym, że auto pozostawiliśmy na danym miejscu. W innym przypadku chwila roztargnienia może później właściciela auta „przyprawić o ból głowy”.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy