reklama
reklama

W niedzielę słynny odpust na Trzonce. Apel organizatorów

MAGAZYN, Wiadomości, 28.07.2021 15:30, PG
Na ten odpust zawsze przybywają tłumy.
W niedzielę słynny odpust na Trzonce. Apel organizatorów

W najbliższą niedzielę (01.08.) o godz. 12:00 odbędzie się odpust na Trzonce (729 m n.p.m ) ku czci Matki Bożej Śnieżnej.

Mszy św. odpustowej na Trzonce będzie przewodniczył ks. Kan. Ryszard Matuszek – proboszcz z Roczyn. - W tym dniu nie ma mszy św. w kaplicy w Wielkiej Puszczy. (Msza św. w sobotę o 19:00). Bardzo prosimy, by ze względu na bezpieczeństwo uczestniczących w uroczystości, nie wjeżdżać samochodami do wąskich dróżek leśnych - przekazuje parafia w Porąbce.

W pobliżu zielonego szlaku turystycznego, biegnącego z Porąbki na Przełęcz Kocierską – na Trzonce – znajduje się kapliczka z obrazem Matki Bożej Śnieżnej.

W sierpniową uroczystość odpustową pielgrzymują tutaj niezliczone tłumy wiernych z okolicznych wiosek. Tradycja corocznych odpustów zrodziła się w latach 50-tych i trwa do dzisiaj. Przyciąga coraz więcej osób a zwłaszcza młodzież.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy