reklama

Zderzenie na zakręcie, kobieta w szpitalu

, Na sygnale, Wiadomości, 21.12.2021 09:36,
We wtorek (21.12) kwadrans po ósmej rano służby ratunkowe interweniowały w związku ze zdarzeniem drogowym do którego doszło w Zatorze na ulicy Sikorskiego.
Zderzenie na zakręcie, kobieta w szpitalu

Jak wstępnie ustalili policjanci 72 – letni mieszkaniec Zatora kierując samochodem marki Toyota na łuku jezdni zjechał na przeciwległy pas gdzie zderzył się z samochodem marki Hyundai, którym kierowała 53 – letnia mieszkanka powiatu suskiego. W wyniku zderzenia oba pojazdy znalazły się w przydrożnym rowie.

Do szpitala na badania Pogotowie Ratunkowe przewiozło kierującą hyundaiem.

Policjanci apelują: Zmniejsz prędkość i zmień styl jazdy na zimowy

- Przypominamy, że w okresie zimowym ciągle zmieniają się warunki na drodze. Kierowcy chcąc uniknąć kolizji czy wypadku drogowego muszą zmniejszyć prędkość i dostosować ją do warunków panujących na drodze, zwiększyć odległość od poprzedzającego pojazdu, tak aby w każdej chwili móc bezpiecznie wyhamować.

Policjanci przypominają również, że opony zimowe oraz elektroniczne systemy wspomagania jazdy w postaci ABS i ESP, są niezwykle przydatne kiedy na drodze panują trudne, warunki. Nie pomogą jednak, gdy kierowca jadąc po śliskiej nawierzchni nagle i mocno naciśnie na hamulec

- apelują policjanci.
źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy