reklama

Kolęda na zaproszenie, ale nie wszędzie

, MAGAZYN, Wiadomości, 20.12.2021 09:20,
Czy księża pójdą po świętach po kolędzie?
Kolęda na zaproszenie, ale nie wszędzie
Podobnie, jak rok temu, tegoroczna kolęda nie będzie przebiegać w tradycyjny sposób.

W Andrychowie w parafii św. Macieja zainteresowane rodziny mogły w ostatnich dniach składać deklaracje w sprawie chęci przyjęcia księdza po Kolędzie. Ksiądz pójdzie tylko do rodzin, które taka wole wyraziły.

- Jednocześnie informujemy, że gdyby w najbliższych tygodniach zaszły okoliczności związane z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19, to wizyta w domach zostanie odwołana i pozostaniemy – jak w roku ubiegłym – przy zapraszaniu rodzin z poszczególnych rejonów na Msze św. Wszyscy mamy jednak nadzieję, że nie będziemy musieli odwoływać Kolędy - poinformowała parafia św. Macieja.

Dla rodzin będą organizowane specjalne msz św. w kościele.

Z wizyt w mieszkaniach zrezygnowano natomiast w parafii. św. Stanisława w Andrychowie. - Tradycyjną wizytę duszpasterską będziemy organizować - podobnie jak w ubiegłym roku w kościele poprzez uczestnictwo we Mszy św. w intencji zaproszonych rodzin. Na Mszy św. udzielimy błogosławieństwa rodzinom. Szczegóły zostaną podane w drugi dzień Świąt - informuje parafia św. Stanisława w Andrychowie.

Podobnie jest m.in. w Roczynach. - Ze względu na epidemię w tym roku również nie będzie odwiedzin duszpasterskich – kolędy. Na życzenie będzie możliwość poświęcenia nowych domów po wcześniejszym uzgodnieniu - informuje parafia w Roczynach.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 20.12.2021 13:54

Mam wrażenie, że NIKT tak się nie zna na kościele jak nick1 ;-) po stwierdzeniu "Katole". Samo stwierdzenie świadczyć może o głębokiej wierze podpartej codziennym uczestnictwem w nabożeństwach oraz dochowywaniu postów i pokut. Domniemuję, iż miłość bliźniego także na ponad przeciętnym poziomie. Nick1 - wejdź w merytoryczną rozmowę a nie obrażanie. Jak chcesz wierzyć w Potwora Spaghetti to spoko - masz wolną wolę ale zostaw sprawy, o których nie masz pojęcia. Ale jakbyś jednak chciał pomóc - to papież Franciszek otworzył teraz synod można się spokojnie zaangażować :) I serio - nic do Ciebie nie mam - więc jak będziesz odpisywał to ochłonij weź wdech przeczytaj co napisałeś i wtedy kliknij - wyślij - Wesołych Świąt :))))

edi, 20.12.2021 13:48

Szanowni księża z Roczyn i osiedla. Trochę to niepoważne organizować duże koncerty w czasie pandemii a jednocześnie pisać że nie pójdziecie po kolędzie bo pandemia. Zwłaszcza takiej na zaproszenie gdzie dorośli ludzie sami zadecydują czy boją się was przyjąć czy nie boją się bo i tak przyjmują rodzinę, znajomych, przyjaciół. Chodzą do roboty, do sklepów, jeżdżą na wakacje. Żyją normalnie bo nie da się żyć nienormalnie przez prawie dwa lata. Szkoda że nie daliście ludziom szansy samym zadecydować. Teraz jak widać niżej „zakolandia” ma polewkę. Wy co prawda możecie ogrzać się przy jednym czy drugim polityku jaki w kościele bywa z kolejnymi swoimi „damami serca” tylko po to żeby pokazać się ale wierni przecierają oczy ze zdumienia. Pamiętajcie na przyszłość komu macie służyć i przy Kim ogrzewać………

nick1, 20.12.2021 13:25

nie dramatyzujcie już tak "katole". Po pierwsze zawsze za was decydowali. Po drugie może nie boją się tak koronawirusa własnej choroby czy śmierci jaka jest na poziomie 3 procent tylko zwyczajnie im się nie chce iść do was????? Szczególnie że w sezonie zimowym kiedy łatwo o przeziębienie a jeśli ma się paszport covidowy i zamówione narty we Włoszech to szkoda by było???? :))))) Po prostu pandemia dała im okazję nie wychodzić do ludzi. To niektórzy skorzystali a i tak zrobią że kasa się zgadzała :) Tak jak korzystają z okazji kiedy gmina zapłaci za koncerty w ich kościołach a oni mogą siąść w pobliżu Burmistrza i ogrzać się w jego popularności. Wiele hałasu o nic. Im mniej robią tym lepiej bo ludzie szybko się przekonają, że to tylko pic na wodę

szppp, 20.12.2021 13:14

Nie bardzo rozumiem dlaczego księża w części parafii nie pozwolili ludziom samym zdecydować czy tak boją się pandemii że nie chcą kolędy. Czy nie boją się i przyjmą księdza. Wierni nie mają 3 lat żeby nie potrafić za siebie decydować. „Marcinmad” dobrze gada. Jak będzie więcej zakażeń to po szturmie świątecznym na sklepy a nie przez 10,15 minutową obecność gościa w domu. Zwłaszcza jeśli ten gość wejdzie w masce i będzie trzymał „przepisową” odległość. Czego w sklepach nie spotkasz :) Jeśli księża boją się własnej choroby to przecież mówią że trzeba przyjmować cierpienie. Jeśli śmierci to przypominam że koronawirus ma śmiertelność niecałe 3 procent. Poza tym sami wiedzą co mówią na każdym pogrzebie o tym jaki świat się liczy. Jak boją się mediów to lepiej niech zrezygnują albo już teraz zamkną od środka na klucz na plebaniach :) Odwagi w służeniu innym księża wam życzę na nowy rok!!!!!! Bo inaczej zostaniecie sami. Ci co są chłodnymi katolikami i tak mają was gdzieś a wierzących zniechęcicie do siebie swoim strachem.

nick1, 20.12.2021 12:58

Nie wiem czy mamnewsa zrobiło to z premedytacją czy tak wyszło ale trafieni zatopieni w Roczynach i na osiedlu :)))) Koncerty na set osób tak i w pierwszym rzędzie uśmiech do fotografa:) Wejść do domu w masce na 10 minut i pokropić nie :))) Dla mnie niech w ogóle nie chodzą. I tak nie przyjmuję od lat. Ale miło patrzeć jak strzelają sobie w kolano tym wybiórczym strachem przed wiruskiem.

nick1, 20.12.2021 12:57

Cath. Nie bądź naiwny. Może nie robią kolędy ale zrobią wszystko żeby kasa się zgadzała :) Nie przewiduję utraty żadnych dochodów tak gdzie nie ma kolędy. Najwyżej kupią souveniry za 2 złote i po mszach będą sprzedać za wolne datki nie mniejsze niż 20 zł :)

marcinmad, 20.12.2021 12:30

Więcej zakażeń to jak coś będzie po zakupach świątecznych w supermarketach nowo wybudowanych galeriach. Nikt nie rezygnuje z wizyt w marketach a galerie otwierane w towarzystwie burmistrzów przed świętami żeby ludzie zdążyli przyjść tlumnie. Jak boja się księża zakazić siebie czy innych to ok, byle konsekwentnie a tu obie parafie : w roczynach i na osiedlu w pandemii koncerty robiły/planują zrobić. Jak boja się co ludzie powiedzą albo tvny to biada im bo za chwilę nosa z plebanii nie wystawia:) według mnie najlepiej było zrobić jak w mojej wiosce gdzie jest na zaproszenie. Niech "Kowalski" zdecyduje czy boi się tak koronawirusa że nie chce kolędy czy nie boi się. A nie od razu za ludzi zdecydować. Ale niech robią co chcą, u mnie w parafii jest i zgłosiło się całkiem sporo ludzi. Może ludzie mniej boją się wirusa niż księża??? :)

cath, 20.12.2021 12:11

@marcinmad Nie wiem w czym problem bo rezygnacja z kolędy to tez pozbycie się czesci pieniędzy.Widocznie tam gdzie ja odwołano ktoś jest mniej zachłanny niż tam gdzie się odbędzie.Ciekawe co by było gdyby tak się złożyło ze po kolędzie byłby wzrost zakażeń śladem wędrówki księdza .Weź pod uwagę ze na wsiach kolęda ma inne znaczenie niż w blokowiskach

cath, 20.12.2021 12:11

@marcinmad Nie wiem w czym problem bo rezygnacja z kolędy to tez pozbycie się czesci pieniędzy.Widocznie tam gdzie ja odwołano ktoś jest mniej zachłanny niż tam gdzie się odbędzie.Ciekawe co by było gdyby tak się złożyło ze po kolędzie byłby wzrost zakażeń śladem wędrówki księdza .Weź pod uwagę ze na wsiach kolęda ma inne znaczenie niż w blokowiskach

marcinmad, 20.12.2021 11:44

Ale koncert w roczynach w czasie epidemii był. Koncert w kościele na osiedlu będzie. Dziwna ta epidemia że jak "igrzyska" to jakby jej nie bylo, a jak trzeba iść do ludzi to jest:)