reklama

Zatrzymany kierowca z 3 promilami i z zakazem. Pójdzie siedzieć?

, Na sygnale, Wiadomości, 15.04.2021 14:30,
Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
Zatrzymany kierowca z 3 promilami i z zakazem. Pójdzie siedzieć?

Jak informuje wadowicka policja, w środę (14.04) na ul. Chopina w Wadowicach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena.

- Od 35-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego była wyczuwalna silna woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie ponad 3,2 promila alkoholu. Po sprawdzeniu 35-latka w systemach policyjnych okazało się, że posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który powinien obowiązywać do 2025 roku - informuje mł. asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej policji w Wadowicach.

Za popełnione przestępstwa tj. za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz za prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu odpowie wkrótce przed sądem. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

- Apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego - apelują policjanci.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy