reklama
reklama

Zatrzymano sprawców porwania 25-latka

Na sygnale, Wiadomości, 06.10.2020 10:13,
Sceny rodem z filmu sensacyjnego rozegrały się w sobotę w nocy.
Zatrzymano sprawców porwania 25-latka

W sobotę (26.09.) tuż po godzinie 23, dyżurny oświęcimskiej komendy Policji został zaalarmowany przez świadka zdarzenia o porwaniu 25 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego. Za jego uwolnienie sprawcy zażądali pięciu tysięcy złotych. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna został siłą wyprowadzony przez trzech sprawców z przyczepy kempingowej zaparkowanej na jednym z łowisk wędkarskich w gminie Zator, a następnie wrzucony do samochodu marki Opel, którym kierowała kobieta.


Na miejsce błyskawicznie udało się kilka patroli, które rozpoczęły poszukiwania uprowadzonego oraz sprawców porwania. Informacja o zdarzeniu natychmiast została przekazana wszystkim patrolującym powiat służbom. Komunikat trafił również do sąsiednich jednostek Policji.

- Po kilkudziesięciu minutach intensywnych poszukiwań, w rejonie wiaty myśliwskiej, znajdującej się przy jednym z zatorskich stawów, policjanci odnaleźli pojazd należący do porywaczy. Następnie podczas dokładnej penetracji terenu zatrzymali dwoje ukrywających się porywaczy oraz uprowadzonego 25 – latka. Pokrzywdzony posiadał liczne obrażenia ciała, których doznał w wyniku pobicia, została mu więc udzielona pomoc przedmedyczna, a następie pod opieką ratowników medycznych został przewieziony na leczenie do szpitala - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Z kolei zatrzymana para tj. 21 – letnia kobieta oraz jej 27 - letni partner mieszkańcy powiatu wadowickiego, trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. W niespełna dwie doby po zdarzeniu dołączyli do nich dwaj pozostali sprawcy. Podczas przeszukania mieszkania jednego z podejrzanych policjanci zabezpieczyli maczetę, której sprawcy używali podczas porwania i dewastacji przyczepy kempingowej.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszeli zarzuty prokuratorskie. Na podstawie zebranych dowodów podejrzanym postawiono zarzuty: usiłowania wymuszenia rozbójniczego, pozbawienia wolności człowieka oraz używania gróźb i przemocy w celu zmuszenia do zwrotu wierzytelności; spowodowanie obrażeń ciała oraz uszkodzenia mienia. Policjanci ustalili również, że motywem działania sprawców było wymuszenie od 25 – latka zwrotu 2 tysięcy złotych za wykonaną pracę.

Wobec trzech mężczyzn biorących udział w porwaniu, prokurator wystąpił do Sądu z wnioskami o zastosowanie aresztu tymczasowego, natomiast wobec podejrzanej zastosował policyjny dozór, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym oraz poręczenie majątkowe. Sędzia przychylił się do prokuratorskich wniosków więc zatrzymani wprost z sali sądowej trafili do jednego z aresztów śledczych.

Za popełnione przestępstwa porywaczom może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.


źródło: KPP Oświęcim

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy