reklama

Kilkunastu piratów drogowych straciło prawa jazdy

, Na sygnale, Wiadomości, 05.10.2020 14:55,
Nie ma dnia bez takich sytuacji.
Kilkunastu piratów drogowych straciło prawa jazdy

POWIAT WADOWICKI

W piątek, 2 października, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego hondą, który w Przytkowicach jechał z prędkością 102 km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Z kolei w Choczni „wpadł” kierowca audi, u którego policyjny miernik prędkości wskazał 108 km/h.

Swoje uprawnienia do kierowania pojazdami stracił również kierowca mercedesa, który w Inwałdzie jechał z prędkością 119 km/h, tym samym przekraczając dopuszczalną prędkość o 59 km/h. W sobotę, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem, który pędził przez Babicę z prędkością 116 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”.

Obowiązujące przepisy zignorował także kierowca bmw, który jechał przez Stanisław Dolny z prędkością 109 km/h. Wczoraj, na ul. Mickiewicza w Wadowicach mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę opla, który miał na liczniku 101 km/h.

Wskazani kierowcy oprócz zatrzymanych na trzy miesiące uprawnień do kierowania, zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. W sobotę, w Choczni kierowca forda przekroczył dopuszczalną prędkość o 37 km/h. Okazało się, że posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych orzeczony wyrokiem sądu. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

POWIAT OŚWIĘCIMSKI

2 października 2020 tuż po godzinie 9.00 w Polance Wielkiej na ulicy Długiej policjanci do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki BMW, którego kierowca na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał 101 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że za kierownicą auta siedzi 33 – letni mieszkaniec Polanki Wielkiej.

O godzinie 12.50 również w Polance Wielkiej lecz na ulicy Kasztanowej policyjne sygnały usłyszał 56 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Mężczyzna kierując samochodem marki Citroen na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał 105 km/h czyli o 55 więcej.

Godzinę później policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Osiek. O 13.30 na ulicy Głównej zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi, którego kierowca na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał 103 km/h czyli o 53 km/h więcej. Jak się okazało za kierownicą pojazdu siedział 25 – letni mieszkaniec Osieka.

O godzinie 17.00 również w Osieku lecz na ulicy Zamkowej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Dacia za którego kierownicą siedział 26 – letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego. Mężczyzna na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 109 km/h.

Tuż po godzinie 17.00 w Oświęcimiu na ulicy Chemików policyjne sygnały usłyszał 56 – letni mieszkaniec powiatu giżyckiego kierujący oplem. Mężczyzna na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał 101 km/h czyli o 51 więcej. Ponadto policjanci oprócz prawa jazdy zatrzymali kierującemu dowód rejestracyjny za zły stan techniczny pojazdu.

W sobotni poranek (3.10.2020) o godzinie 7.45 na ulicy Chemików policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi. Kierujący nim 19 – letni mieszkaniec powiatu suskiego jechał z prędkością 102km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

Tego samego dnia o godzinie 20.30 w Kętach na ulicy Kościuszki policyjne sygnały przerwały jazdę 31 – letniemu mieszkańcowi Kęt, który samochodem marki Audi jechał z prędkością 106 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

O godzinie 21.00 policjanci pilnując bezpieczeństwa na terenie Jawiszowic zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę. 23 – letni mieszkaniec gminy Brzeszcze jechał motocyklem marki Yamaha ulicą Spacerową z prędkością 125 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

Za przekroczenie prędkości na kierujących zostały nałożone mandaty i punkty karne, a także zostały im zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

- Apelujemy o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Policjanci przypominają, że jedną z przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość, która niejednokrotnie uniemożliwia bezpieczne wykonanie manewru na drodze - apelują policjanci.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 07.10.2020 18:08

a dlaczemu milicja bez maskoryjów ??? co to lepsi i lepsiejsi ??? czy to już gestapo ?