reklama
reklama

Z konta mieszkańca Kęt skradziono 9000 zł. Jak do tego doszło?

Na sygnale, Wiadomości, 23.05.2024 10:08,
Mężczyzna chciał tylko sprzedać telefon komórkowy.
Z konta mieszkańca Kęt skradziono 9000 zł. Jak do tego doszło?
W środę (22.05) do Komisariatu Policji w Kętach zgłosił się 41 – letni mieszkaniec Kęt, który poinformował o oszustwie.

- Z relacji mężczyzny wynikało, że na jednym z popularnych portali społecznościowych wystawił do sprzedaży telefon komórkowy. Bardzo szybko skontaktowała się z nim osoba zainteresowana zakupem. Osoba ta napisała, że w celu potwierdzenia przelewu pieniędzy za telefon, mężczyzna ma jedynie kliknąć w przesłany link. 41 – latek chcąc szybko otrzymać pieniądze zgodził się na takie warunki transakcji. Skorzystał z przesłanego linku, który prowadził do fałszywej strony banku. Zalogował się wpisując swoje dane do bankowości elektronicznej (hasła, loginy). Kilka chwil później zauważył, że z jego konta zniknęło 9000 złotych, a przelew na kolejne 9000 złotych jest w realizacji. Mężczyzna natychmiast zablokował tę transakcję i powiadomił bank - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik KOmendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.


Policjanci mając na celu przeciwdziałanie kolejnym tego typu oszustwom, apelują do internautów o wyjątkową ostrożność podczas dokonywania sprzedaży oraz zakupów za pośrednictwem sieci internetowej.

Jeśli ktoś podczas transakcji internetowej sprzedaży lub kupna przekonuje Cię, że by otrzymać lub uregulować płatność masz jedynie kliknąć w podesłany link to możesz mieć pewność, że korespondujesz z oszustem. Zamiast kliknąć w link i podać hasło, login, dane osobowe, dane do karty kredytowej, przerwij transakcję i skontaktuj się ze swoim bankiem, aby ten wstrzymał wszystkie przelewy. W innym przypadku już wkrótce stracisz oszczędności zgromadzone na Twoim koncie.

Każdy internauta świadomy zagrożenia, może także pomóc w walce z oszustami. Wystarczy przekazać to ostrzeżenie swojej rodzinie i znajomym, dzięki temu w porę zorientują się o próbie oszustwa i nie stracą pieniędzy.

źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy