reklama

Wypożyczał sprzęt, nie oddawał, zastawiał w lombardach

, Na sygnale, Wiadomości, 11.01.2022 11:23,
Kryminalni zatrzymali mężczyznę, który zastawiał w lombardach na terenie Małopolski wypożyczony sprzęt budowlany i elektronarzędzia.
Wypożyczał sprzęt, nie oddawał, zastawiał w lombardach

Jak informuje policja, w grudniu ubiegłego roku wadowiccy policjanci zostali powiadomieni przez właściciela wypożyczalni sprzętu i urządzeń budowlanych z powiatu chrzanowskiego, że jeden z klientów nie wywiązał się z umowy. Z ustaleń wynikało, że mieszkaniec powiatu wadowickiego wypożyczył odkurzacz piorący o wartości około 3 tys. złotych, którego nie zwrócił w wyznaczonym czasie.

Zaangażowani w sprawę kryminalni ustalili, że mężczyzna zastawił wypożyczony sprzęt w lombardzie jako swoją własność. W związku z powyższym 29-latek został zatrzymany i przedstawiono mu zarzut oszustwa.

Policjanci ustalili również inne firmy (z województwa małopolskiego i śląskiego) poszkodowane działaniem podejrzanego. 29-latek m.in. kilkukrotnie wypożyczył sprzęt budowlany z jednej z wypożyczalni w powiecie wadowickim, który od razu zastawił w lombardzie. Łączna wartość start została oszacowana w tym przypadku na kwotę około 10 tys. złotych.

4 stycznia br., śledczy prowadzący sprawę przedstawili podejrzanemu drugi zarzut oszustwa, do którego również się przyznał. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Sprawa jest rozwojowa, wkrótce 29-latek usłyszy kolejne zrzuty oszustwa i przywłaszczenia.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

dudek, 11.01.2022 15:48

Czy on czasem nie był z Przytkowic i nie miał na imię Krystian?