reklama

Wypadek po pijaku na hulajnodze, nieprzytomny mężczyzna trafił do szpitala

Na sygnale, Wiadomości, 28.09.2023 10:09,
Za jazdę pod wpływem alkoholu na hulajnodze grozi wysoki mandat.
Wypadek po pijaku na hulajnodze, nieprzytomny mężczyzna trafił do szpitala
W środę (27.09) o godzinie 18.30 służby ratunkowe interweniowały na ulicy Partyzantów w Kętach. Ze zgłoszenia wynikało, że na jezdnię upadł mężczyzna kierujący hulajnogą elektryczną. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy.


Policjanci z oświęcimskiej drogówki wstępnie ustalili, że 42 – letni mieszkaniec Kęt, podczas jazdy na hulajnodze elektrycznej wywrócił się na jezdnię. W wyniku upadku mężczyzna doznał stłuczenia głowy. W stanie nieprzytomnym został przewieziony karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Okazało się, że prawdopodobną przyczyną utraty panowania nad hulajnogą był stan nietrzeźwości 42 – latka. Badanie wykazało 1,9 promila alkoholu.

- Podziękowania za prawidłową reakcję należą się świadkom zdarzenia, którzy wezwali służby ratunkowe i udzielili pierwszej pomocy 42- latkowi - podkreśla asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policja przypomina, że za jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych, natomiast za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych. Policjanci apelują do uczestników ruchu drogowego o zachowanie trzeźwości. Jazda po spożyciu alkoholu lub zażyciu środków odurzających może stać się przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych.

źródło: KPP Oświęcim, foto: nadesłane

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy