Wszedł do domu i ukradł prawie 10 tysięcy zł. Jest już w rękach policji

, Na sygnale, Wiadomości, 12.04.2018 13:50, red
Andrychowscy policjanci zatrzymali złodzieja.
Wszedł do domu i ukradł prawie 10 tysięcy zł. Jest już w rękach policji

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło kilka dni temu w godzinach nocnych, gdzie do jednego z domów w gminie Wieprz, przez niezamknięte drzwi do budynku wszedł nietrzeźwy mężczyzna. Gdy właściciele posesji zorientowali się, że wewnątrz domu przebywa obcy, natychmiast wyprosili go za drzwi. Nietrzeźwy tłumaczył, że pomylił domy.

Dwie godziny później 43-latek ponownie wszedł do domu budząc lokatorów. Mieszkańcy po raz kolejny wyrzucili mężczyznę za drzwi, a chwilę później zauważyli, że szafki w meblach są pootwierane, a z komody zniknęło 9800 złotych. Właściciele pobiegli za złodziejem, ujęli go niedaleko domu i powiadomili Policję. Mężczyzna został zatrzymany, posiadał przy sobie skradzione pieniądze w kwocie 9600 złotych, które powróciły do właścicieli. Brakujące 200 złotych mężczyzna prawdopodobnie zgubił oddalając się z miejsca zdarzenia.

43-latek (mieszkaniec powiatu wadowickiego) usłyszał zarzut z art. 278 KK, do którego się przyznał. Mężczyzna jest znany Policji, w przeszłości miał problemy z przestrzeganiem prawa. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

- Mając na uwadze powyższe zdarzenie, Policja apeluje o ostrożność i przezorność. Zamykajmy drzwi na klucz nawet, gdy za moment mamy wyjść z mieszkania czy domu. Sprawdźmy przed snem czy główne drzwi są zamknięte. Nie dawajmy złodziejom okazji do kradzieży! - apeluje policja.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy