Urzędowe media coraz bardziej na minusie

, Polityka, Wiadomości, 11.04.2018 15:00, red
Za zeszły rok to ponad 200 tys. zł straty!
Urzędowe media coraz bardziej na minusie

Na marcową sesję Rady Miejskiej trafiło sprawozdanie z działalności Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie za 2017 roku. Pod CKiW podlegają m.in. urzędowe media – radio, wydawana co miesiąc gazeta Nowiny Andrychowskie i strona internetowa gazety.

Nie od dziś wiadomo, że w Andrychowie urzędowe media są niczym rządowa TVP. Też mocno na minusie, chociaż oczywiście nie w takiej skali jak TVP, która w zeszłym roku ratowała się „pożyczką” z budżetu państwa w wysokości 800 mln zł

W Andrychowie co roku jest gorzej. Ze sprawozdania dowiadujemy się, że koszty funkcjonowania mediów podlegających pod CKiW i władze Andrychowa w 2017 roku wyniosły dokładnie 270,9 tys. zł., a przychody ze sprzedaży usług to zaledwie 65,5 tys. zł.

Urzędowe media zakończyły więc rok na potężnym minusie ponad 205 tys. zł. Mimo, że na rynku działają na normalnych komercyjnych zasadach (tylko strata pokrywana jest przez publiczną instytucje).

Co roku te wyniki są coraz gorsze, ale w sumie to nie dziwi. Radio nadaje audycje na mało popularnych falach średnich, strona nowin ma bardzo słabą oglądalność (dzienna liczba odsłon jest mniej więcej porównywalna do ilości odsłon, które mamNewsa.pl ma w ciągu nieco ponad pół godziny), a sprzedaż gazety również z oczywistych względów spada i jest rekordowo niska. Powstała więc potężna dziura budżetowa.

Katastrofalny deficyt załatany został rzecz jasna z budżetu CKiW, a więc z pieniędzy podatników. Ta strata co roku jest coraz większa. Dla porównania, za 2012 rok strata wynosiła "tylko" 72 tys. zł. Kogo na to stać?

Podczas obrad Rady Miejskiej radni nie zwrócili na to w ogóle uwagi.

Dodajmy, że od maja urzędowe media przechodzą w struktury Biblioteki Miejskiej w Andrychowie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rafi, 11.04.2018 18:18

Dziwicie sie w Nowinach kompletnie nie ma co czytac,Nycz i Fras doprowadzili ten miesiecznik do ruiny,pora obu poslac na bezrobocie,w radiu takie audycje,ze mieszkancy-sluchacze zasypiaja. Pora to rozdupcyc.

rafi, 11.04.2018 18:17

Dziwicie sie w Nowinach kompletnie nie ma co czytac,Nycz i Fras doprowadzili ten miesiecznik do ruiny,pora obu poslac na bezrobocie,w radiu takie audycje,ze mieszkancy-sluchacze zasypiaja.

szpp, 11.04.2018 16:45

ludzie pracują a nie słuchają radia