Pijany recydywista zatrzymany

, Na sygnale, Wiadomości, 12.04.2018 13:15, red
Pijany recydywista zatrzymany
Jak informuje policja, w środę w miejscowości Wysoka policjanci z wadowickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem Seat, który jak się okazało prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1 promil alkoholu.

Ponadto funkcjonariusze ustalili, że 58-latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony wyrokiem Sądu oraz ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami decyzją wydaną przez Starostę Wadowickiego.

Kierujący za popełnione przestępstwa odpowie wkrótce przez Sądem, tj: za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości art. 178 a KK , za prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu art. 244 KK oraz niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami art. 180 a KK.


Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy