reklama
reklama

Wichura zbiera żniwo. Strażacy maję pełne ręce roboty [FOTO] [AKTUALIZACJA]

Na sygnale, Wiadomości, 10.02.2020 12:00, PG
W poniedziałek (10.08.) na południu Polski szaleje bardzo silny wiatr.
Wichura zbiera żniwo. Strażacy maję pełne ręce roboty [FOTO] [AKTUALIZACJA]

POWIAT WADOWICKI

Do godz.10:00 rano strażacy z powiatu wadowickiego zanotowali 12 zgłoszeń. Głównie z powodu połamanych drzew, które zablokowały drogę. Nie brakowało też pozrywanych linii energetycznych a nawet dachów budynków. Więcej: Ale wieje! W porywach nawet 100 km/godz. [FOTO]


Po godz. 10:00 liczba interwencji nie spada. W Roczynach na ul. Szkolnej spadły gałęzie drzew. Droga przez chwilę była zablokowana.


W miejscowości Woźniki tuż przed nadjeżdżającym samochodem spadło drzewo. Kierowca chcąc uniknąć zdarzenia zjechał do rowu i dachował.

Drzewo runęło też na terenie Szpitala Psychiatrycznego w Andrychowie.

Z kamienicy z centrum Andrychowa zerwała się płachta.Także na ul. Św. Marcina w Gierałtowicach drzewo spadło na drogę a na ul. Zatorskiej zerwały się linie energetyczne.


Nie wytrzymują też znaki drogowe. Na zdjęciu ul. Biała Droga w Andrychowie.


GMINA KĘTY

Jak poinformował Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Gminy Kęty na godzinę 9:00 10 lutego 2020 r. na terenie gminy Kęty odnotowano dziewięć interwencji. Dotyczyły one usuwania konarów drzew leżących na drogach, drzew pochylonych nad drogami, uszkodzeń linii energetycznych i uszkodzeń wiat przystankowych.

Po godz. 09:00 strażacy z OSP Witkowice usuwali powalone drzewa z dróg oraz zerwane przewody na ul. Kanada. Podobnie strażacy z OSP Bulowice na ul. Św. Jana Kantego.

Przed godz. 12:00 na ul. Kościuszki zwisającą blachą zajęli się strażacy z OSP Kęty.

W Bulowicach od godz. 08:00 rano w wielu miejscach nie ma prądu. Sklepy wspomagają się agregatami prądotwórczymi.

Co najmniej do wtorku zapowiadany jest silny wiatr. Najmocniej ma wiać w poniedziałek. Synoptycy prognozują wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 100 km/h, południowy skręcający na południowo-zachodni i zachodni. Najbardziej uciążliwy wiatr ma występować w poniedziałek do godz. 18:00.

Informacje są aktualizowane na bieżąco na portalu mamNewsa.pl.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy