reklama
reklama

Wandale dobrali się do kostki w parku

Na sygnale, Wiadomości, 27.11.2021 20:00,
Są tam policyjne patrole, ale najwyraźniej ciągle zbyt mało.
Wandale dobrali się do kostki w parku
Park Miejski w Andrychowie nie niezbyt rozległy teren, są tam kamery. Ale czy jest tam bezpiecznie? Już wiele razy pisaliśmy, że niekoniecznie. Pod osłoną nocy dewastowane są ławki, kosze na śmieci, a ostatnio wandale dobrali się nawet do kostki brukowej.

Sporo kostki wylądowało już w stawie.

Niedawno komendant Straży Miejskiej z Andrychowa Krzysztof Tokarz informował, że we wrześniu ruszyły intensywniejsze patrole parku, realizowane wspólnie z policją, które z dużą częstotliwością prowadzone były do połowy października. - Teraz, ze względu na wzrost zakażeń covidowych, nasze zajęcia zostały obciążone innymi zadaniami, ale ja dalej utrzymuję patrole piesze w Parku Miejskim. Wydłużyłem też służbę piątkową do godziny drugiej w nocy. Natomiast w sobotę zadania związane z nadzorem parku przejmują policjanci. Bo te dwie weekendowe noce zawsze mieliśmy w statystykach najgorsze – mówił komendant.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 28.11.2021 15:22

@Nostradamus - To nie jest takie proste, jak się nam laikom wydaje. Ostatnio na mamNewsa, ten problem dobitnie naświetliła pani kierownik wydziału ochrony środowiska, na przykładzie pojemników na odpady. Najpierw należy przeprowadzić studium rozmieszczenia kubłów na śmieci, którego elementem mogą być badania ankietowe, co do preferowanych lokalizacji, następnie podjąć kolegialną decyzję, po której stronie chodnika lub drogi umiejscowić kosze i na koniec wykonać studium wykonalności z kompletnym procesem montażu. Aby w ogóle rozpocząć pracę nad studium konieczna jest uchwała Rady Gminy upoważniająca burmistrza do jego wszczęcia. A w przypadku uzupełnienia kostki brukowej w parku, należy dodatkowo przeprowadzić konsultacje ze spadkobiercami Bobrowskich, wszak Gmina jeszcze nie zapłaciła całej kwoty należności za odstąpienie od przyszłych roszczeń prawnych.

Nostradamus, 28.11.2021 13:59

No to ile to roboty. Wysłać remontówkę z ZGK , położą kostkę ładnie wykończą i po sprawie. Na co miasto czeka aż ktoś tam kostkę skręci ?. Druga dziura po puzlach jest przy stadionie tam gdzie jest mały mostek i róg ogrodzenia psychiatryka. Taki stan trwa już chyba kilka lat.

FeelFree, 28.11.2021 13:54

@miastoandrychów - moja odpowiedź na to pytanie jest taka: ponieważ wybraliśmy niewłaściwych radnych. Radnych, którzy w większości podejmują uchwały jakich przegłosowania życzy sobie wójt Żak Tomasz, lub wicewójt Wasztyl Mirosław. Radnych, do których po roku od głosowania - tak jak wypadku zatwierdzenia lokalizacji dla spalarni śmieci w granicach miasta - dociera co przegłosowali. Wójtowie nie chodzą po parku, a przynajmniej nigdy nie spotkałem, a jeśli chodzą to pewnie w innych miastach, więc takiej uchwały pod głosowanie nie poddali do tej pory. Jedynym rozwiązaniem jest wymiana wójtów i radnych. Bo ci którzy są nawet sesje odbywają zdalnie, co uniemożliwia uczestnictwo Mieszkańców w dyskusji nad istotnymi dla nich sprawami. Proponuję też rozważyć bardzo starą myśl: "Ten kto oszczędza niegodziwców, krzywdzi dobrych." @Zakolog - jak rozumiesz ten cytat?

Archanioł Michał, 28.11.2021 13:40

@miastoandrychow a dlaczego RM nie podejmie uchwały o rozwiązaniu tej markującej pracę formacji? Skoro "Wszyscy wiedzą, że są tam całonocne spotkania i libacje" to w tych wszystkich są strażnicy miejscy i ich dowódca ( przypomnij ile dostał nagrody , za oczywiście wydajna pracę na rzecz poprawy porządku i bezpieczeństwa ). @habes1125 to, co będzie działo się na zniszczonej Pańskiej w kilku procentach widać teraz w parku.

miastoandrychow, 28.11.2021 13:07

Dlaczego radni nie podejmą uchwały w ramach utrzymania porządku i bezpieczeństwa, zakazu przebywania w parku po godzinie 22 ? Oczywiście nie dotyczyłby przechodzenia przez park. Wszyscy wiedzą, że są tam całonocne spotkania i libacje ?

hebes1125, 27.11.2021 23:28

Tak jak nie inaczej. A nastepne newsy bedą z zrewitalizowanej Panskiej.... jak nie jak tak. Niech pan " redaktor" zapamieta a wspomni słowa me me me...A ja to wypomne... bo ta pseudo rewitalizacja pod głosy dla burmistrza...