reklama

Trudna, ale zakończona sukcesem, akcja poszukiwawczo-ratownicza na Babiej Górze

, Na sygnale, Wiadomości, 05.02.2018 07:50, red
Kolejna już tej zimy akcja poszukiwawczo-ratownicza w masywie Babiej Góry.
Trudna, ale zakończona sukcesem, akcja poszukiwawczo-ratownicza na Babiej Górze
W niedzielę (4.02) na Babiej Górze utknęła dwójka turystów. Panowały tam bardzo trudne warunki atmosferyczne, padał śnieg i wiał silny wiatr, a widoczność była bardzo ograniczona.

Po otrzymaniu informacji o zaginięciu, do akcji ruszyli ratownicy Sekcji Babiogórskiej Grupy Beskidzkiej GOPR. Do pomocy została także zadysponowana Grupa Podhalańska GOPR.

Jak się okazało jedna z turystek, doznała urazu stawu kolanowego i nie była w stanie poruszać się dalej o własnych siłach. - Została przetransportowana w noszach SKED do miejsca, gdzie dojechał zespół ratowników quadem i dalej z poszkodowaną udał się w kierunku Stańcowej Polany – informuje GOPR.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomas, 06.02.2018 14:59

Bo w górach ważna zimna głowa..a nie ciepłe nogi ;_0