reklama
reklama

Tragiczny finał lotu motolotnią [AKTUALIZACJA]

Na sygnale, Wiadomości, 20.03.2023 06:30,
Do wypadku doszło w niedzielne popołudnie.
Tragiczny finał lotu motolotnią [AKTUALIZACJA]
W poniedziałek (20.03) przed drugą w nocy w rejonie rzeki Soły w Nowej Wsi koło Kęt ujawniono zwłoki 44-letniego mężczyzny - motolotniarza, który był poszukiwany od od kilku godzin.


W wieczornych i nocnych poszukiwaniach uczestniczyli policjanci i strażacy, w tym kęcka Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza. Niestety, w nocy znaleziono ciało mężczyzny.

- W niedzielę o godzinie 20:00 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach otrzymali zgłoszenie dotyczące zaginięcia 44 – letniego mieszkańca gminy Kęty. Z relacji zgłaszającej rodziny wynikało, że mężczyzna od godziny 16:00 latał na motolotni w razem z dwoma innymi motolotniarzami. Około godziny 18:00 mężczyzna miał się odłączyć od grupy. Niestety nie powrócił na miejsce lądowania. Policjanci, strażacy PSP i strażacy ochotnicy z Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej OSP Kęty oraz strażacy OSP Nowa Wieś, natychmiast rozpoczęli poszukiwania przy użyciu psów oraz dronów. Około godziny 1:00 w wyniku przeprowadzonych działań zwłoki motolotniarza znaleziono w rzece Sole w Nowej Wsi. Strażacy wyłowili ciało z rzeki. Prokurator polecił zabezpieczyć je do sekcji, która wykaże bezpośrednią przyczynę zgonu - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimu.

Policja będzie ustalać dokładne przyczyny tego wypadku.foto: GPR OSP Kęty i KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy