reklama
reklama

Tak oszukują. Uwaga na fałszywe strony internetowe

Na sygnale, Wiadomości, 12.01.2021 16:00, red
Zwłaszcza po faceboooku krążą różne mutacje tej informacji - z powiatu suskiego, Wadowic, Andrychowa czy Kęt. Nie klikajcie tego.
Tak oszukują. Uwaga na fałszywe strony internetowe

W sieci pojawił się rzekomy apel Policji na temat poszukiwań 36-letniego mężczyzny z powiatu suskiego (ale krążą różne mutacje tej informacji - również z Wadowic, Andrychowa, Kęt i innych miast) , który to podczas transmisji na żywo miał katować psa.

Nad wizerunkiem mężczyzny jest logo znanego polskiego portalu internetowego sugerujące, że znajdujemy się na stronie tego portalu. Natomiast sformułowania „pomoc-zwierząt” użyte w adresie strony sugerują, przekierowanie z portalu tematycznego. Kliknięcie w zamieszczony na tej stronie film prowadzi do strony przeznaczonej do rzekomego logowania na Facebooku (łudząco podobnej do Facebooka).

Chodzi prawdopodobnie o to by wyłudzić dane do logowania i przejąć czyjeś facebookowe konto. Może mieć to na celu zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem lub przejęcia Messengera i nakłaniania znajomych osoby, której konto przejęte do określonych działań czy np. przekazaniu kodu do BLIKA.

- Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas podawania danych przez Internet. Zawsze należy dokładnie analizować otrzymywane komunikaty zawarte np. w wiadomościach sms, e-mail by uniknąć ataku na nasze dane dostępowe do internetowych profili, kont bankowych i innych usług - apelują policjanci.

źrodło: policja

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy