reklama

Szpitale nie dostaną szczepionek przeciwko covid-19

Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 16.01.2021 16:01, red
Ledwo co ruszyły szczepienia, a już są problemy.
Szpitale nie dostaną szczepionek przeciwko covid-19

W sobotę (16.01) szpital Oświęcimiu poinformował, że związku z decyzją Ministerstwa Zdrowia o wstrzymaniu dostaw szczepionek przeciw COVID-19, od poniedziałku 18 stycznia br. nie będzie możliwa realizacja szczepień prowadzonych w tym szpitalu.

- Terminy szczepień zostaną podane do wiadomości niezwłocznie w momencie potwierdzenia wznowienia dostaw szczepionek - informuje szpital w Oświęcimiu.

Dodajmy, że informację o znacznym ograniczeniu dostaw szczepionek przeciwko covid-19 do Polski podjęła firma Pfizer.

Firma zapowiedziała, że spowolni dostawy szczepionek przeciw Covid-19 do państw UE, tłumacząc to koniecznością przeprowadzenia prac remontowych w fabryce Puurs w Belgii, gdzie szczepionki są produkowane. 25 stycznia firma ma powrócić do pierwotnego harmonogramu dostaw do Unii Europejskiej szczepionek przeciwko Covid-19, a 15 lutego.

W odpowiedzi na to rząd poinformował o wstrzymaniu przyszłotygodniowego transportu 330 tys. szczepionek dla grupy 0 do szpitali.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy