reklama

Sylwester wolny od mandatów w powiecie wadowickim, za to na drogach sporo kolizji

, Na sygnale, Wiadomości, 04.01.2021 13:15, PG
Policyjny przegląd wolnych dni.
Sylwester wolny od mandatów w powiecie wadowickim, za to na drogach sporo kolizji

Tegoroczny Sylwester był inny niż do tej pory. Nie było hucznych zabaw, bali czy imprez do białego rana pod gołym niebem. W godzinach 19:00 - 6:00 obowiązywał zarządzony przez rząd zakaz przemieszczania się. Początkowo nawet straszono także wprowadzeniem godziny policyjnej, ale ostatecznie tylko zwiększono ilość patroli na ulicach miast, by zapewnić bezpieczeństwo w miejscach publicznych (zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób).

Jak przekazuje nam rzecznik prasowa KPP Wadowice Agnieszka Petek, sylwester w powiecie wadowickim przebiegł bardzo spokojnie. Nie nałożono żadnych mandatów. Policjanci interweniowali tylko przy kilku awanturach domowych oraz zakłóceniach ciszy nocnej. Do pożaru sadzy w kominie doszło w Lanckoronie i w Targanicach.

Co innego jednak na drogach. Od 31.12.2020 do 03.01.2020 odnotowano 10 kolizji drogowych.

W Sylwestra przed południem na ul. Krakowskiej w Andrychowie kierujący fiatem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki mazda, w wyniku czego doprowadził do zderzenia pojazdów.

Z kolei na ul. Sienkiewicza w Wadowicach kierujący volkswagenem w trakcie skręcania uderzył w pojazd marki mustang, który w sposób prawidłowy go wyprzedzał.

W Andrychowie na przejeździe kolejowym przy ul. Tkackiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem.

Na ul. Żwirki i Wigury w Wadowicach kierujący fiatem w trakcie wykonywania manewru cofania najechał na samochód, który prawidłowo cofał.

1 stycznia nie odnotowano żadnych zdarzeń. Z kolei 2 stycznia już tak. W Inwałdzie na ul. Wadowickiej tuż po północy kierująca seatem nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu w trakcie wykonywania manewru w lewo i doprowadziła do zderzenia z oplem. Pasażerka seata trafiła do szpitala.

W Wadowicach na Wenecji o godz. 14:30 nie ustalony kierujący samochodem marki ford nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go fiata i najechał na jego tył, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

Na ul. Wadowickiej w Wieprzu kierujący fordem potrącił zwierzę, które nagle wbiegło na jezdnię bezpośrednio przed samochód. W wyniku tego kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni do rowu i uderzył w mostek

Wstępnie ustalono też, że w miejscowości Stronie po godz. 17:00 kierujący suzuki nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał do rowu uderzając w betonowy mostek. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy.

Natomiast 3 stycznia doszło do dwóch kolizji. Pierwsza miała miejsce w Radoczy na ul. Jana Pawła II i było to zderzenie z sarną. A druga w Nowych Dworach, gdzie kierujący peugeotem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu kierujący samochodem osobowym. Doszło do zderzenia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy