Świnna Poręba: pożar w kominie

, Na sygnale, Wiadomości, 20.01.2020 17:00, PG
Świnna Poręba: pożar w kominie

W poniedziałek (20.01.) o godz. 15:45 w miejscowości Świnna Poręba w jednym z domów doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym.

Na miejsce udali się strażacy zawodowi z JRG Wadowice oraz strażacy ochotnicy z OSP Koziniec Centrum.


XXX

Pożary sadzy w kominie to w sezonie jesienno-zimowym dosyć częsta sytuacja. Tego typu pożary są bardzo niebezpieczne, bo w następstwie może dojść do pożaru poddasza i całego domu.

Strażacy jeszcze raz przypominają, że przed sezonem grzewczym konieczna jest wizyta kominiarza, który powinien porządnie sprawdzić instalację kominową i wentylacyjną. To dlatego, że często dochodzi do pożaru sadzy w kominie. Należy także utrzymywać porządek w kotłowni, wokół pieca. Czasami mała iskra wystarczy, a może dojść do groźnego pożaru. I oczywiście, trzeba uważać żeby nie przegrzać pieca.

foto: OSP Koziniec - Centrum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy