reklama

Straż pożarna pokazała mapę schronów i miejsc schronienia

Na sygnale, Wiadomości, 06.04.2023 12:13, red
W aplikacji można znaleźć schrony i miejsca schronienia najbliżej miejsca swojego miejsca zamieszkania.
Straż pożarna pokazała mapę schronów i miejsc schronienia

Po inwazji Rosji na Ukrainę, straż pożarna przeprowadziła inwentaryzację schronów i miejsc schronienia w całej Polsce. Cała operacja trwała kilka miesięcy. Strażacy oglądali budynki, opisywali je i fotografowali. W czwartek (6.04) zaprezentowana została specjalna aplikacja "Schrony" z mapą, na której znaleźć schrony i miejsca schronienia najbliżej swojego miejsca zamieszkania.

W naszym regionie są to przede wszystkim miejsca ukrycia i schronienia (piwnice itp.), bo schronów z prawdziwego zdarzenia jest jak na lekarstwo. W Andrychowie schrony znajdują się tylko na terenie dawnych zakładów WSW.

Komendant Państwowej Straży Pożarnej gen. Andrzej Bartkowiak poinformował, że w Polsce w schronach jest ponad 300 tys. miejsc, w miejscach ukrycia może się schronić ponad 1,1 mln osób, a w miejscach doraźnego schronienia ponad 47 mln osób.

Mapa - aplikacja "Schrony" - dostępna jest tutaj: https://strazpozarna.maps.arcgis.com/


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

znanywmiescie, 08.04.2023 17:37

Najlepszym schronem to zalesiony teren z dala od aglomeracji miejskich. Informacja dla myślących. Bezmózgi z komórkami do schronów czyli betonowych zbiorowych mogił. Amen

Jank Chanowski, 07.04.2023 23:51

Tak jest mapa dostępna że po kliknięciu w podany link widoczna jest ciemność, ciemność widzę jakby ktoś zgasił światło