reklama
reklama

Straż i inne służby podczas wielkich manewrów w gminie Andrychów [FOTO] [AKTUALIZACJA]

Na sygnale, Wiadomości, 09.10.2019 14:20, PG/WB
W koszmarnym wypadku poszkodowane były 22 osoby! Zobaczcie szczegóły.
Straż i inne służby podczas wielkich manewrów w gminie Andrychów [FOTO] [AKTUALIZACJA]
W środę (9.10) w Rzykach przeprowadzone zostały wielkie manewry straży pożarnej, wojska i innych służb. Były to ćwiczenia pn.: "Małopolska 2019". Strażacy ćwiczyli kilka wariantów - scenariusz zakładał m.in. wpadek komunikacyjny z udziałem kolumny pojazdów wojskowych, w którym rannych zostały 22 osoby. Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności strażaków w zakresie prowadzenia działań ratowniczych podczas wypadków masowych oraz doskonalenie współdziałania wszystkich służb z terenu powiatu wadowickiego oraz z Krakowa.

Z powodu ćwiczeń w godzinach 10:00-13:00 w Rzykach występowały utrudnienia w ruchu samochodowym. Kierowcy byli kierowani na objazdy.

W ćwiczeniach brało udział mnóstwo służb, m.in.: Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego "Kraków", Pluton ratownictwa medycznego MEDYK, PSP Wadowice, JRG Andrychów, JRG Wadowice, Ochotnicze Straże Pożarne: Sułkowice Łęg, Targanice Górne, Roczyny, Inwałd, Nidek, Chocznia, Wysoka, Sułkowice - Bolęcina, Targanice Dolne, Andrychów, Zagórnik, Rzyki, Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach, ZZOZ w Wadowicach oraz Wojsko Polskie jako uczestnicy scenek.


Wszystko zorganizowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach przy pomocy Starostwa Powiatowego w Wadowicach, Urzędu Miejskiego w Andrychowie i Straży Miejskiej.

Scenariusz był taki, że na drodze powiatowej w Rzykach doszło do zderzenia wielu pojazdów: w trakcie wyprzedzania z dużą prędkością autobusu samochód osobowy zderzył się czołowo z nadjeżdżającą z przeciwka ciężarówką przewożącą żołnierzy. Kierowca autobusu stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w tył samochodu, który zderzył się z ciężarówką. Jadący za ciężarówką wojskowy pojazd terenowy zderzył się z nią wypadając z jezdni. Samochód osobowy jadący za pojazdami wojskowymi próbując uniknąć zderzenia zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo, które złamało się i przygniotło samochód. Pojazd wojskowy jadący za autobusem również próbował uniknąć zderzenia w skutek czego wypadł z drogi i dachował. W zdarzeniu wzięły udział łącznie 22 osoby, w tym 12 żołnierzy.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Rzycon, 09.10.2019 14:10

Kiepskie te ćwiczenia,mało realne ,ale ważne że coś ćwiczą ;)