reklama
reklama

Sprawca włamań do domów w Andrychowie i okolicach zatrzymany

Na sygnale, Wiadomości, 14.03.2023 12:20,
Policjanci z Andrychowa zatrzymali mężczyznę, który włamywał się i okradał niezamieszkałe domy.
Sprawca włamań do domów w Andrychowie i okolicach zatrzymany
W styczniu i lutym tego roku policjanci z Komisariatu Policji w Andrychowie zostali powiadomieni o pięciu włamaniach na terenie Andrychowa oraz gminy Andrychów.

- W każdym ze zgłoszeń sprawca działał według tego samego schematu tj. wybierał niezamieszkały dom, a następnie po wybiciu szyby w oknie przedostawał się do wnętrza skąd kradł wartościowe przedmioty. Ukradł m.in. rurki miedziane, beterie łazienkowe, telewizor, nagrzewnice z piecyka gazowego oraz elektronarzędzia. Łączna wartość strat w przypadku tych włamań została wyceniona na ponad 26 tys. złotych - informuje asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.


Policjanci pionu kryminalnego andrychowskiego komisariatu podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tych przestępstw. Funkcjonariusze wytypowali osobę odpowiedzialną za włamania.

51-letni mieszkaniec gminy Andrychów został zatrzymany kilka dni temu. Policjanci przedstawili mężczyźnie łącznie 5 zarzutów kradzieży z włamaniem do których się przyznał. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduję karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat, ale nie bez znaczenia pozostaje fakt, że 51-latek popełnił przestępstwa w warunkach recydywy, co może mieć wpływ na zwiększenie kary.źródło: KPP Wadowice
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy