reklama

Śmigłowce latają nisko nad domami. O co chodzi?

, Na sygnale, Wiadomości, 09.08.2021 17:10, DK
Mieszkańcy niepokoją się nisko latającymi śmigłowcami. Wyjaśniamy sprawę.
Śmigłowce latają nisko nad domami. O co chodzi?
Takie sytuacje miały ostatnio miejsce m.in. w Wieprzu i okolicach.

Nie ma się czym martwić. Chodzi o inspekcję linii energetycznych. Wykonuje je specjalistyczna firma na zlecenia zarządcy sieci energetycznych. Akcja wiąże się z potrzebą sprawdzenia linii energetycznych w całym regionie. Nisko latający śmigłowiec z całym specjalistycznym osprzętem skanuje linie wysokiego napięcia.

Loty realizowane są czasami blisko zabudowań, nisko nad domami i ulicami, co co wykonawca ma wszystkie pozwolenia.

Firma może wykonywać takie loty nawet w weekendy i w nocy, co czasami jest uciążliwe dla mieszkańców. W lotach nocnych do orientacji w terenie używany jest tzw. szperacz.

foto: helipoland.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mirko2006, 10.08.2021 07:56

Rrror, ale ten redaktor, który to pisał przyjmuje linie 15KV zasilające stacje transformatorowe za wysokiego napięcia a są to linie dla gospodarstw domowych najważniejsze i też potrzeba je przeglądnąć.

Rrror, 09.08.2021 22:46

Faktycznie, my mamy w okolicy tyle kilometrów linii wysokiego napięcia że hej, szczególnie pomiędzy domami ;)