reklama

Akcja ratownicza na Skawie [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 08.08.2021 19:35,
Do zdarzenia doszło w niedzielę (8.08) wieczorem na Skawie w Wadowicach.
Akcja ratownicza na Skawie [AKTUALIZACJA]
Ze wstępnych informacji wynika, że mężczyzna wszedł do Skawy po psa, ale chyba nie przewidział, że rzeka ma nieco podwyższony stan.

Na miejsce wezwano strażaków, którzy ewakuowali mężczyznę z kamienia oddalonego od brzegu.

Policjanci ustalili, że 26-latek wraz ze swoim ojcem i dwoma psami był na spacerze w rejonie rzeki. W pewnym momencie, jeden z czworonogów zerwał się ze smyczy, wskoczył do wody, po czym porwał go silny nurt rzeki. Mężczyzna bez chwili zastanowienia rzucił się na pomoc swojemu pupilowi, jednak prąd okazał się zbyt silny. 26-latek doznał urazu głowy, jednak mimo to udało mu się złapać za kamień wystający z wody.

Policjanci i strażacy wspólnymi siłami, przy użyciu lin, wyciągnęli z wody zziębniętego i osłabionego mieszkańca Wadowic. Następnie wycieńczony wadowiczanin trafił pod opiekę załogi karetki pogotowia, która zabrała go do szpitala.

foto: 112wadowice.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy