reklama
reklama

Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla. Kobieta zmarła podczas kąpieli

Na sygnale, Wiadomości, 07.01.2024 20:16, foto: oswiecim112.pl
Służby ostrzegają o zagrożeniu i apelują o zainstalowanie czujników tlenku węgla.
Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla. Kobieta zmarła podczas kąpieli
W niedzielę (7.01) wieczorem służby ratunkowe interweniowały w jednym z oświęcimskich mieszkań, w którym doszło do zgonu 46 – letniej obywatelki Ukrainy. Ze wstępnych okoliczności wynika, że kobieta podczas kąpieli zatruła się tlenkiem węgla.

- Do zdarzenia doszło o godzinie 18.20. Operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące zwłok kobiety odnalezionych przez rodzinę w wannie. W związku z podejrzeniem, że mogło dojść do zatrucia tlenkiem węgla z piecyka gazowego na miejsce zostali wezwani strażacy. Przeprowadzone przez nich badanie potwierdziło podwyższony poziom tlenku węgla - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.


Służby ostrzegają o zagrożeniu i apelują o zainstalowanie czujników tlenku węgla.
Objawami zatrucia tlenkiem węgla są: ból głowy, uczucie zmęczenia, nudności, bardzo złe samopoczucie, podwyższone tętno; wymioty; trudności z oddychaniem, duszności, zaburzenia orientacji i równowagi; zaburzenia rytmu serca, drgawki, utrata przytomności. W takiej sytuacji należy natychmiast zapewnić dopływ świeżego powietrza do pomieszczenia, ewakuować osobę poszkodowaną w bezpieczne miejsce, wezwać Pogotowie Ratunkowe. Jeśli osoba poszkodowana nie oddycha - przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową.

Dbając o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich należy sprawdzać drożność wentylacji, a także wyposażyć mieszkanie w czujnik tlenku węgla. Jeśli łazienka wyposażona jest w piecyk gazowy należy zachować czujność ponieważ może dojść do nagromadzenia tlenku węgla podczas kąpieli. Tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają.


źródło: KPP Oświęcim , foto: oswiecim112.pl
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy