reklama
reklama

Śledczy wyjaśniają okoliczności śmierci bezdomnego [AKTUALIZACJA]

Na sygnale, Wiadomości, 14.07.2021 11:21, red
Co tam się wydarzyło?
Śledczy wyjaśniają okoliczności śmierci bezdomnego [AKTUALIZACJA]
Jak ustaliliśmy, w nocy z sobotę na niedzielę (10/11.07) w Kętach doszło do kłótni pomiędzy dwoma, jak się okazało, bezdomnymi mężczyznami. Jeden uderzył drugiego. Poszkodowany zmarł.

- W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 51 – latek kilkadziesiąt minut wcześniej, w rejonie ulicy Żwirki i Wigury w Kętach, spożywał alkohol z dwoma znajomymi: 24 i 42 – letnim, również nie posiadającymi stałego miejsca zamieszkania.

W trakcie tego spotkania pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni, podczas której 51 – latek przez jednego z mężczyzn został uderzony ręką, a przez drugiego kopnięty, po czym stracił przytomność. Mężczyźni widząc, że ich znajomy nie odzyskuje świadomości zaczęli jego resuscytację, a także zwrócili się do przechodnia o wezwanie Pogotowia Ratunkowego. Kiedy na miejsce przyjechali ratownicy medyczni obaj mężczyźni uciekli.

Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 51 – latka, natomiast prokurator polecił zabezpieczyć jego zwłoki do sekcji, w celu określenia bezpośredniej przyczyny śmierci.

Policjanci niezwłocznie wszczęli poszukiwania uczestników zdarzenia. Zostali oni zatrzymani na terenie Kęt jeszcze tej samej nocy. Następnie trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.


Ze wstępnej opinii uzyskanej od biegłych sądowych z zakresu medycyny sądowej wynika, że 51 – latek posiadał wielonarządowe zmiany chorobowe oraz ślady po uderzeniu. Ślady po uderzeniu jak wstępnie określono, nie złożyły się na bezpośrednią przyczynę zgonu.

- informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura rejonowa w Oświęcimiu.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy