reklama
reklama

Skąd tak dużo zakażeń koronawirusem w powiecie wadowickim?

Na sygnale, Wiadomości, 07.11.2020 17:10, PG
Mieszkańcy powiatu wadowickiego nie stosują się do zasad bezpieczeństwa.
Skąd tak dużo zakażeń koronawirusem w powiecie wadowickim?

Powiat wadowicki zdecydowanie przoduje w ilości nowych zakażeń. W sobotę (7.11.) odnotowano ich aż 220. W piątek niewiele mniej, bo – 205. Te liczby od wielu tygodni są coraz wyższe.

Dla porównania sąsiednie powiaty: suski i oświęcimski odnotowują codziennie między 50 a 100 nowych zakażeń.

Dlaczego?

W powiecie wadowickim nie ma już ognisk, które mogłyby się do tego przyczynić. Ostatnie ognisko miała miejsce już jakiś czas temu w ośrodku Domu Pomocy Społecznej przy ul. Parkowej w Wadowicach, gdzie zakażonych było około 50 osób. Jak dowiadujemy się od wicestarosty Beaty Smolec zakażenia są rozproszone. Nie ma ognisk ani w szkołach, ani w DPS-ach. Jej zdaniem, niestety wysoki współczynnik zakażeń wynika z nieodpowiedzialności mieszkańców i braku dyscypliny.


Zatem przypominamy o trzech podstawowych zasadach bezpieczeństwa DDM: dezynfekcja rąk, dystans społeczny u maseczki. Osoby starsze proszone są o przemieszczenie się tylko w sytuacjach niezbędnych.

Podczas ostatniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że jeśli sytuacja nie poprawi się, kolejnym krokiem - za tydzień, dwa - będzie całkowity lockdown i "narodowa kwarantanna", czyli w zasadzie zamknięcie wszystkiego i pozostawienie ludzi w domach.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Skalpel, 07.11.2020 20:05

Przykład idzie z góry https://www.mamnewsa.pl/polityka/w-urzedzie-nie-trzeba-przestrzegac-slynnych-rezimow-sanitarnych

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 07.11.2020 19:24

Z ZATORA