reklama

Pijany kierowca wpadł w ręce policjantów z grupy Speed

Na sygnale, Wiadomości, 06.11.2020 12:18,
Wpadł drogowy przestępca, który wsiadł do samochodu mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.
Pijany kierowca wpadł w ręce policjantów z grupy Speed

Wczoraj po południu (5.11) policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Osiek. O godzinie 15.35 na ulicy Głównej zmierzyli prędkość z jaką jechał samochód marki VW, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Miernik prędkości wskazał 89km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. W związku z powyższym funkcjonariusze włączyli sygnały uprzywilejowania zmuszając kierowcę do zjazdu na pobocze i zatrzymania się.

Kiedy tylko kierowca uchylił szybę w drzwiach pojazdu, policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Jak się okazało 25 – letni mieszkaniec Osieka wsiadł za kierownicę auta mając w organizmie 1,47 promila alkoholu.

Policjanci ustalili również, że pasażer który towarzyszył 25 – latkowi był trzeźwy i posiadał prawo jazdy, a pomimo tego pozwolił, aby za kierownicą usiadł jego pijany kolega. Kierowca został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Policja apeluje: widzisz pijanego kierowcę, reaguj natychmiast!

- Apelujemy do wszystkich o stanowcze działanie, gdy za kierownicę wsiada nietrzeźwa osoba. Uniemożliwienie jazdy osobie po alkoholu lub narkotykach, może komuś ocalić życie lub zdrowie, a kierowcę uchroni przed poważnymi konsekwencjami karnymi - apelują policjanci.
źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy