reklama

Będzie rezolucja w sprawie obrony kościołów?

Polityka, Wiadomości, 05.11.2020 15:00, DK
Sprawa będzie procedowana w trybie nadzwyczajnym.
Będzie rezolucja w sprawie obrony kościołów?
Kraj pękł na pół, ludzie wyszli na ulice, przez Polskę przewala się właśnie największa fala pandemii, gospodarka już ledwo zipie, kościół przeżywa kryzys a młodzi ludzie, którym nie podoba się, że kościół od lat jątrzy i miesza się w politykę zaczęli „atakować” miejsca kultu.

Samorząd Kalwarii Zebrzydowskiej, w tych trudnych czasach postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i jako, że Kalwaria obrała sobie za patrona św. Jana Pawła II, projektuje rezolucję w trybie nadzwyczajnym, która dotyczy ochrony miejsc kultu.

Pomysłodawcą rezolucji jest Marcin Zadora, radny z ramienia PiS.

Jej treść brzmi:
"W setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła li Honorowego Obywatela Miasta Kalwaria Zebrzydowska.
W roku 2020, w którym święty Jan Paweł li dekretem Ojca Świętego Franciszka został ustanowiony patronem Miasta Kalwaria Zebrzydowska.
W roku Wielkiego Polaka - syna tej ziemi, wielkiego orędownika pokoju, dialogu, ekumenizmu i obrońcy życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
Wierni jego nauczaniu, Rada Miejska w Kalwarii Zebrzydowskiej wyraża swój sprzeciw wobec wszelkich przejawów agresji, atakowaniu Kościoła katolickiego, jego świątyń, bezczeszczenia pomników świętych oraz symboli narodowych, zakłócaniu mszy świętych w ramach jakichkolwiek protestów. Wszystkie wyżej wymienione zachowania nie znajdują akceptacji i wymagają potępienia.
Wzywamy do poszanowania tradycji i uczuć religijnych milionów Polaków .
Jednocześnie wszystkie strony sporu zachęcamy do dialogu i przygotowania rozwiązań prawnych zgodnych z obowiązującą od 1997 roku Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej.

Uchwałę otrzymują
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Marszałek Sejmu RP
Marszałek Senatu RP
Wojewoda Małopolski
Marszałek Województwa Małopolskiego
Prymas Polski
Metropolita Krakowski
Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Kalwaria Zebrzydowska"

O sprawie rozmawialiśmy z radnymi Łukaszem Draganem, Piotrem Janusiewiczem oraz Marcinem Zadorą. Wszyscy potwierdzili, że rezolucja będzie procedowana na sesji nadzwyczajnej oraz, że nie ma w niej żadnych kontrowersyjnych stwierdzeń.

Fragment „obrońcy życia od poczęcia do naturalnej śmierci" może kojarzyć się z ostatnimi wydarzeniami związanymi z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego na temat aborcji.

Co ciekawe, przez Kalwarię Zebrzydowską nie przetoczyły się żadne protesty organizowane w ramach "Strajku Kobiet". Żaden kościół nie został zdewastowany, jednym słowem - nie wydarzyło się nic, co mogło by spowodować interwencję władz miasta.

Teraz, po podjęciu rezolucji, Kalwaria zostanie pierwszym miastem, które w ten sposób „walczyć” będzie o ochronę miejsc kultu. Pod rezolucją podpisało się siedmiu radnych.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 06.11.2020 04:26

Kalwaria nie jest celem bo tu nie chodzi o kościół / co za tępe mózgi / TU CHODZI o obalenie REŻIMU PIS i człowieka KOTA który jak Nicolae Ceaușescu kieruje tym potworem.

cath, 05.11.2020 19:05

Lepiej by się radni rezolucja nad niespalaniem odpadów stolarskich w piecach kalwaryjskich i okolicach zajęły. Już widze te tłumy Hunow ruszających by zniszczyć dróżki kalwaryjskie