Saperzy przyjechali do Andrychowa po niebezpieczne znalezisko [FOTO]

, Na sygnale, Wiadomości, 16.09.2020 09:26, PG
W środę (16.09) przed południem do Andrychowa przyjechał pluton saperów.
Saperzy przyjechali do Andrychowa po niebezpieczne znalezisko [FOTO]
Jak już informowaliśmy, we wtorek (15.09) w jednym z domów przy ulicy 27 Stycznia w Andrychowie znaleziono skład amunicji i pocisków, które użytkownik domu gromadził od dłuższego czasu. Pochodzą głównie z czasów II wojny światowej, ale są również nowsze. Jest tego sporo i - zdaniem służb - mogą stanowić zagrożenia dla mieszkańców okolicznych budynków.

Od tej pory teren jest zabezpieczany przez policję. Ewakuowano 18 mieszkańców okolicznych domów, którzy nie mogli wrócić na noc do mieszkań.

W środę przed południem do Andrychowa przyjechał patrol saperski, który ma zabrać znalezisko.

Jednocześnie Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało mężczyznę, który miał gromadzić pociski, broń i amunicję w budynku przy ulicy 27 Stycznia. Śledczy na razie nie informują o szczegółach sprawy.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy