Ewakuacja w Andrychowie, znaleziono skład amunicji [FOTO] [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 15.09.2020 10:12, red
We wtorek (15.09) strażacy interweniują przy ulicy 27 Stycznia w Andrychowie.
Ewakuacja w Andrychowie, znaleziono skład amunicji [FOTO] [AKTUALIZACJA]

We wtorek przed południem jednym z domów przy ulicy 27 Stycznia w Andrychowie znaleziono skład amunicji i pocisków, którą - jak udało nam się dowiedzieć - użytkownik domu gromadził od dłuższego czasu.

Ewakuowany został sąsiedni blok wielorodzinny - nr 14. Na miejscu działania prowadzą strażacy i policjanci.

- Trwa ewakuacja osób z budynku wielorodzinnego w związku z ujawnieniem w sąsiednim budynku jednorodzinnym pocisków artyleryjskich i amunicji - informowała nas po godzinie 10:00 mł. asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

W sumie ewakuowano 18 osób z trzech budynków prywatnych oraz z bloku.

Nieoficjalnie wiadomo, że mowa jest o znacznych ilościach amunicji i pocisków nie tylko z czasów II wojny światowej, ale także nowszych. Zbierał je pewien "kolekcjoner", a niewykluczone, że w Andrychowie miał więcej tego typu "magazynów". Jak się dowiadujemy, sprawę prowadzi Centralne Biuro Śledcze Policji.

Na miejsce zadysponowany został pluton saperski. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy