reklama

Ruszyły prace nad nową komendą. Kiedy powstanie?

Na sygnale, Wiadomości, 15.03.2023 15:15,
Strażacy zawodowi z Wadowic będą mieli nową bazę. Trwają prace projektowe.
Ruszyły prace nad nową komendą. Kiedy powstanie?

Kilka miesięcy temu Małopolska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej ogłosiła przetarg na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej i technicznej dla nowej strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach wraz z jednostką ratowniczo-gaśniczą.

Projektant został już wyłoniony. Prace projektowe zostały rozpoczęte.

Kilka dni temu w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży w Wadowicach odbyło się spotkanie koordynacyjne dotyczące wykonania dokumentacji projektowej.


W spotkaniu uczestniczyli w nim między innymi zastępca małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP – bryg. Przemysław Przęczek wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie, komendant powiatowy PSP w Wadowicach st. bryg. Paweł Kwarciak wraz z zastępcą oraz przedstawiciele firmy ,,Zespół Projektowy AMD” z Jaworzna w osobach Ewa Lasoń-Piechota – główny projektant, Marek Dubiel – projektant instalacji, Maria Piechota-Kruczak asystent projektanta.

- Spotkanie miało na celu wstępne ustalenie zasad współpracy oraz głównych kierunków działania podczas realizacji wykonania dokumentacji projektowej na podstawie projektu koncepcyjnego - informuje mł. bryg. Krzysztof Cieciak, rzecznik wadowickiej PSP.


Nowa komenda ma powstać na działkach przy ulicy Błonie w Wadowicach, które gmina Wadowice przekazała na ten cel władzom powiatu wadowickiego, w zamian otrzymując inne grunty. Ma to być okazały obiekt o kubaturze 19 300 metrów sześciennych i powierzchni użytkowej przekraczającej 3400 metrów kwadratowych. W jego skład będzie wchodziła między innymi hala garażowa na 14 pojazdów. Budowę strażnicy zaplanowano na lata 2023-25.

Szacowane koszty inwestycji to ponad 30 mln zł. Będzie ona finansowana z funduszy rządowych. Jak już pisaliśmy, przedsięwzięcie znalazło się na liście obiektów przewidzianych do realizacji w ramach "Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025".

foto: PSP Wadowice/Krzysztof Cieciak

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

beskidmaly, 16.03.2023 06:38

Koniczyna! zapamiętaj raz na jutro ,ze pogotowie nie jest burmistrza tylko starosty. To starosta jak już co ma wybudować garaż na karetkę. Pan Kobielus nie jest Ratownikiem medycznym .Pan magister Kobielus jest dyrektorem wszystkich stacji pogotowia ratunkowego w powiecie wadowickim, a to że nic nie zrobił w temacie aby karetka stała w ogrzewanym garażu to już inna brożka.

Koniczynka, 15.03.2023 21:41

A w Andrychowie karetka pogotowia ratunkowego nadal stoi pod chmurką!!!! To wina Żaka i dwóch wice, co zrobiliście w tej sprawie??? A co również w tej sprawie zrobił ratownik Kobielus??????? Kobielusie podaj się do dymisji, jesteś bezproduktywnym radnym. I ty chłopie chciałeś zostać burmistrzem miasta i gminy Andrychów. Ale byłby Meksyk.