reklama
reklama

Prawie półtora tysiąca mandatów. Najwięcej za....

Na sygnale, Wiadomości, 18.03.2023 09:16,
Kolejna akcja policji na drogach.
Prawie półtora tysiąca mandatów. Najwięcej za....
16 marca policjanci przeprowadzili kolejną akcję na małopolskich drogach. Znowu pojawiły sie mandaty za ujawnione wykroczenia drogowe. A było ich dokładnie 1450!

Małopolska policja podaje, że najwięcej wykroczeń - 941 - dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości w rejonie przejścia dla pieszych. 132 wykroczenia związane były z nieprawidłowym zachowaniem kierującego pojazdem wobec pieszego.


Podczas działań policjanci reagowali również na naruszenia prawa popełniane przez pieszych, których w sumie ujawniono 278. Najczęstsze wykroczenia pieszych to przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, przekraczanie jezdni przy nadawanym czerwonym świetle oraz niestosowanie się do obowiązku używania elementów odblaskowych.

Ponadto policjanci ujawnili 5 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami mechanicznymi wobec rowerzystów. Do działań włączony był również dron, który pozwalał na rejestrowanie wykroczeń z powietrza.

- Mimo że do wiosny coraz bliżej, na drogach przeważają niekorzystne warunki drogowe. Kierujący pojazdami powinni ciągle mieć na uwadze dynamicznie zmieniającą się sytuację na drodze. Warto stosować defensywny styl prowadzenia pojazdu – bardziej ukierunkowany na bezpieczeństwo. Piesi muszą pamiętać o tym, że nie wolno im wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd. Ponadto im bardziej będą widoczni na drodze, tym większe będzie ich bezpieczeństwo. Zalecamy używanie elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym – gdzie są one obowiązkowe po zmroku, ale wszędzie tam, gdzie słaba widoczność mogłaby utrudnić kierującym dostrzeżenie pieszego z odpowiedniej odległości. - informuje policja.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mega-fon, 18.03.2023 12:59

"półtora tysiące"- to w jakiej szkole uczą?