reklama

Powalone drzewa, wiele miejscowości bez prądu, zamknięty wyciąg

Na sygnale, Wiadomości, 30.01.2022 08:30,
Silny wiatr daje się we znaki
Powalone drzewa, wiele miejscowości bez prądu, zamknięty wyciąg

Od soboty (29.01) wieczorem strażacy z całego regionu wiele razy interweniowali w związku z usuwaniem skutków wichury. Głównie chodziło o usunięcie drzew powalonych na drogi czy zerwanych kabli. Takie interwencje podejmowali m.in. w Brzeźnicy, Jaroszowicach, Łękawicy, Barwałdzie, Zakrzowie, Zebrzydowicach.

Pełne ręce roboty mają także pracownicy energetyki. W niedzielę rano prądu nie było m.in. części Wieprza, w Zygodowicach, Brodach, Leśnicy, Barwałdzie, Kalwarii, Łękawicy. Tauron informuje, że awarie usunięte zostaną w najbliższych godzinach.

Z powodu silnego wiatru w niedzielę nieczynne są wyciągi na Czarny Groń w Rzykach

- Z uwagi na silne podmuchy wiatru, w dniu dzisiejszym obie koleje NIECZYNNE przynajmniej do przerwy na ratrakowanie (tj. do godziny 18:00).
OŚLA ŁĄCZKA ora POLANA PINGWINA funkcjonują normalnie.
Jeżeli warunki się poprawią, wówczas poinformujemy o wcześniejszym wznowieniu wyciągów

- informuje Czarny Groń.

Do godziny 23:00 w niedzielę obowiązuje ostrzeżenie synoptyków IMGW:

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 55 km/h, w porywach do 100 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Lokalnie możliwe burze.

foto: OSP Łękawica

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy