reklama

Teraz niedziela handlowa, a potem koniec z handlem w każdą niedzielę!

, Gospodarka, Wiadomości, 28.01.2022 16:00, red
Od lutego zmiany w sklepach.
Teraz niedziela handlowa, a potem koniec z handlem w każdą niedzielę!

30 stycznia przypada pierwsza w tym roku niedziela handlowa. W sumie takich niedziel handlowych w tym roku ma być tylko siedem.

Niedziele handlowe w 2022 roku:
- 30 stycznia 2022 r.
- 10 kwietnia 2022 r.
- 24 kwietnia 2022 r.
- 26 czerwca 2022 r.
- 28 sierpnia 2022 r.
- 11 grudnia 2022 r.
-18 grudnia 2022 r.

Po zmianie przepisów, od lutego skończy się handel w marketach także w niedziele handlowe. Od jakiegoś czasu właściciele dużych sklepów wykorzystywali furtkę w przepisach zezwalającą na niedzielny handel w sklepach pod warunkiem, że znajduje się w nich punkt pocztowych. Nagle większość supermarketów stało się punktami pocztowymi i były normalnie czynne w każdą niedzielę.

Od lutego handel w markecie, w którym znajduje się punkt pocztowy, będzie możliwy tylko pod warunkiem, że 40% miesięcznych przychodów sklepu pochodzi właśnie z usług pocztowych, co przesądza że markety będą w niedziele zamknięte.

Bez zmian w każdą niedzielę będą mogły działać małe sklepy, w których za ladą staną ich właściciele. Zakaz handlu nie obowiązuje też m.in. w cukierniach, lodziarniach, kawiarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, sklepach z pamiątkami, a także w sklepach na dworcach i lotniskach. Otwarte mogą być ponadto placówki pocztowe.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy