reklama
reklama

Poszukiwani zatrzymani podczas kontroli drogowej [AKTUALIZACJA]

Na sygnale, Wiadomości, 01.02.2024 08:41,
Barwałd Dolny i Wieprz.
Poszukiwani zatrzymani podczas kontroli drogowej [AKTUALIZACJA]
Kilka dni temu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy w Barwałdzie Dolnym zatrzymali do kontroli kierującego toyotą, który dopuścił się wykroczeń drogowych. Kierowca wyprzedzał na przejeździe kolejowym i przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że kierujący – 32-letni mieszkaniec województwa śląskiego, jest poszukiwany do odbycia kary 30 dni aresztu.


- Dodatkowo badanie testerem wykazało, że jest on pod wpływem środków odurzających. Mężczyźnie została pobrana krew do badań. Policjanci zatrzymali także jego prawo jazdy. Ponadto jeden z pasażerów, 36-letni obywatel Czech, również okazał się być poszukiwany do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności. Mężczyźni zostali zatrzymani i zgodnie z dyspozycją sądu trafili do aresztu i zakładu karnego - informije st. asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Mieszkaniec województwa śląskiego odpowie również za popełnione wykroczenia. Jeśli badanie krwi wykaże obecność narkotyków, wówczas 32-latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Za powyższe przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Z kolei 29 stycznia policjanci z wadowickiej drogówki patrolując rejon gminy Wieprz na ul. Wadowickiej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Mazda, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość.

Jak się okazało, siedzący za kierownicą 47-letni mieszkaniec województwa śląskiego, był poszukiwany przez sąd i miał zasądzoną karę pozbawienia wolności wynoszącą 31 dni, od której mógł się uwolnić poprzez zapłatę 1900 złotych. Po potwierdzeniu informacji w jednostce poszukującej, 47-latek przedłożył potwierdzenie wpłaty i został zwolniony. Za popełnione wykroczenie drogowe policjanci nałożyli na niego mandat, a na konto mężczyzny trafiły punkty karne.

źródło: KPP Wadowice
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jank Chanowski, 01.02.2024 21:47

Czy na pewno ten radiowóz brał udział w tych interwencjach bo że nie znajduje się Wieprzu i Barwałdzie Dolnym to raczej oczywiste. Czy naprawdę pisząc o interwencji policji trzeba wstawiać zdjęcie randimowego radiowozu ? Czytelnicy nie są aż takimi debilami że bez tego zdjęcia nie wiedzieli by o czym w ogóle jest ten news.