reklama

Policyjny pościg za seryjnym oszustem, poszukiwanym listem gończym

, Na sygnale, Wiadomości, 06.12.2018 10:50, red
Mężczyzna wyłudził samochód z wypożyczalni.
Policyjny pościg za seryjnym oszustem, poszukiwanym listem gończym

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Zatorze ścigali oszusta, który posłużył się cudzymi dokumentami, aby wyłudzić samochód z wypożyczalni. Dzięki błyskawicznie przeprowadzonej akcji pościgowej 22 – letni mieszkaniec Warszawy został zatrzymany i osadzony w jednym z zakładów karnych. Jak się okazało był poszukiwany na terenie Polski listem gończym za dokonanie kilku podobnych przestępstw.

W poniedziałek [3.12.2018] tuż po godzinie 10.00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, zostali powiadomieni przez pracowników jednej z oświęcimskich wypożyczalni samochodów, że nieznany mężczyzna, używając dowodu osobistego oraz prawa jazdy (które jak się później okazało zostały zgłoszone jako utracone), wypożyczył samochód typu pickup marki Mitsubishi, po czym pospiesznie odjechał. Jego nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenia pracowników wypożyczalni.


- O zdarzeniu zostały powiadomione wszystkie patrole na terenie powiatu oświęcimskiego, w celu zatrzymania do kontroli czarnego pickupa mitsubishi. Już po chwili pojazd został zlokalizowany w Przeciszowie na ulicy Krakowskiej. Tam punkt kontrolny przygotowali policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze. Funkcjonariusze dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, a kiedy ten nie zareagował, włączyli sygnały uprzywilejowania i udali się w pościg. Po chwili kierowca mitsubishi skręcił w jedną z bocznych uliczek, gdzie stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał z jezdni do przydrożnego rowu. Z pojazdu wysiadł kierowca i zaczął uciekać pieszo. Szybko został zatrzymany - informuje Małgorzata Jurecka, rzecz KPP Oświęcim.

Podczas przeszukania samochodu policjanci odnaleźli i zabezpieczyli rewolwer hukowy, kilka sztuk amunicji oraz dokumenty, którymi sprawca posłużył się do dokonania przestępstwa. 22- latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

W trakcie przeprowadzonych czynności funkcjonariusze przedstawili zatrzymanemu zarzut dokonania oszustwa przy wypożyczeniu samochodu. Ustalili również, że wielokrotnie był już karany za różnego rodzaju przestępstwa kryminalne. Był również poszukiwany listem gończym. Dodatkowo okazało się,
że w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania. Zabezpieczony przy zatrzymanym rewolwer hukowy oraz amunicja zostały wysłane do biegłego z zakresu broni i balistyki. Zatrzymany wprost z policyjnej celi trafił do jednego z zakładów karnych, gdzie odbywa już zaległą karę.

- Sprawa jest rozwojowa, gdyż policjanci ustalili, że mężczyzna dokonywał podobnych przestępstw na terenie Warszawy - informuje policja.źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy