reklama

Policyjny pościg za 19-letnim piratem drogowym

, Na sygnale, Wiadomości, 02.11.2021 10:33,
Nastolatek przekroczył dozwoloną przepisami prędkość o 55km/h, a chcąc uniknąć policyjnej kontroli podjął ucieczkę. Teraz oprócz utraty uprawnień do kierowania grozi mu kara więzienia.
Policyjny pościg za 19-letnim piratem drogowym

W niedzielne popołudnie (31.10) policjanci w ramach akcji „Znicz 2021” pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. Przed godziną 18 zmierzyli prędkość samochodu marki Skoda, który jechał ulicą Bielską w Bulowicach. Policyjny miernik wskazał 105 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. W związku z powyższym funkcjonariusze włączając sygnały uprzywilejowania natychmiast udali się za pojazdem.

Kierowca skody dostrzegając sygnały zamiast zatrzymać się na poboczu znacznie przyspieszył. Nie zważając na podwójną linię ciągłą zaczął wyprzedzać inne pojazdy. Po kilku minutach sądząc, że zgubił „policyjny ogon”, wjechał za dużą tablicę informacyjną i zgasił silnik, sądząc że zostanie niezauważony. Policjanci szybko jednak dostrzegli pojazd, po czym zachowując względy bezpieczeństwa zatrzymali uciekiniera.

Piratem drogowym, który w ciągu kilku chwil stał się drogowym przestępcą okazał się 19-letni mieszkaniec Częstochowy. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, które posiadał zaledwie od pół roku. Ponadto mundurowi zatrzymali również dowód rejestracyjny od skody z uwagi na jej zły stan techniczny.

Za popełnione wykroczenia drogowe grozi grzywna lub kara aresztu, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy