reklama

Policyjne "żniwa" na drogach

, Na sygnale, Wiadomości, 29.09.2022 17:00,
Ponad tysiąc mandatów w jeden dzień.
Policyjne
W środę (28.09) w całym kraju, także na drogach naszego regionu, prowadzone były policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Ich celem było przede wszystkim zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z wykroczeniami kierujących wobec pieszych oraz rowerzystów, jak również niewłaściwe zachowanie pieszych i kierujących jednośladami na drogach - informują policjanci.


Na małopolskich drogach policjanci ujawniono w sumie 1484 wykroczenia. Najwięcej z nich (1153) dotyczyły nieprawidłowych zachowań kierujących pojazdami wobec pieszych, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych.

Policjanci reagowali również na naruszenia prawa popełniane przez pieszych – takich naruszeń ujawniono 281. Najczęstsze wykroczenia pieszych to przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, przekraczanie jezdni przy nadawanym czerwonym świetle oraz niestosowanie się do obowiązku używania elementów odblaskowych. Ponadto policjanci ujawnili 50 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami mechanicznymi wobec rowerzystów.

- Prowadzone działania mają na celu ograniczenie liczby wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo. Jesień to czas szczególnie trudny dla uczestników ruchu drogowego z uwagi na coraz gorszą widoczność. Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo, należy pamiętać o obowiązku posiadania przez osobę pieszą, poruszającą się po drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym elementu odblaskowego w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Kierujący powinni zwracać uwagę na stan oświetlenia w swoich pojazdach oraz używać go zgodnie z przepisami. Pamiętajmy, że aby zareagować zawczasu na zagrożenie na drodze, trzeba je najpierw zobaczyć. Zadbajmy zatem o odpowiednią widoczność - zwiększając bezpieczeństwo na drodze

- czytamy w policyjnym komunikacie.

źródło: małopolska policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 30.09.2022 09:18

1153 x 1500zł --> 1,730mln zł. Gratulacje dla rządzących za pomysł na zbiórkę pieniędzy.