reklama

Policjant w wolnym czasie zatrzymał pijanego kierowcę

Na sygnale, Wiadomości, 21.01.2021 10:40,
Do zdarzenia doszło w Sułkowicach k. Andrychowa.
Policjant w wolnym czasie zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej w czasie wolnym od służby przeprowadził skuteczną interwencję, w trakcie której wyeliminował z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę. 52 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek (14.01.2021) w Sułkowicach (gmina Andrychów). Tuż przed godziną 08.00 policjant siedząc w samochodzie na parkingu sklepowym zauważył mężczyznę, który chwiejnym krokiem podszedł do skody, a następnie usiadł za kierownicą i odpalił silnik.

- Wtedy funkcjonariusz błyskawicznie podbiegł do pojazdu i po upewnieniu się, że mężczyzna jest nietrzeźwy ,wyjął kluczyki ze stacyjki, po czym dokonał jego zatrzymania. Następnie nietrzeźwego przekazał patrolowi z andrychowskiego komisariatu Policji. Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że 52 – letni mieszkaniec gminy wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2,50 promila alkoholu - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

źródło: KPP Oświęcim


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy