reklama

Kontrole policji i sanepidu otwartych restauracji [AKTUALIZACJA]

Na sygnale, Wiadomości, 20.01.2021 12:45, PG
Jakie grożą im konsekwencje?
Kontrole policji i sanepidu otwartych restauracji [AKTUALIZACJA]

W poniedziałek (18.01.) jako pierwsza w okolicy restauracja Na Starym Tartaku w Andrychowie otworzyła się dla gości, mimo wprowadzonych przez rząd obostrzeń zakazujących restauracjom prowadzenia stacjonarnej działalności. To samo uczyniła we wtorek (19.01.) pizzeria TABIA z Kęt. Oba lokale zostały skontrolowane przez policję.

We wtorek policjanci wspólnie z wadowickim sanepidem skontrolowani restaurację w Andrychowie. – Policjanci potwierdzili, że w lokalu nie są przestrzegane obowiązujące obostrzenia. W restauracji obecni byli goście. W związku z powyższym policjanci sporządzili na tę okoliczność dokumentację. Czynności w tej sprawie prowadzi komisariat policji w Andrychowie pod kątem złamania art. 116 Kodeksu Wykroczeń, za co grozi mandat w wysokości 500 zł dla lub skierowanie sprawy na drogę sądową. – poinformowała nas rzecznik wadowickiej policji Agnieszka Petek.

Z kolei wadowicki sanepid po kontroli może wymierzyć przedsiębiorcy karę w wysokości 30 tys.zł. Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, postepowanie jest w toku. Z informacji przekazanych nam przez dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wadowicach Krystynę Kozik, sanepid wykonuje kilka kontroli dziennie różnych lokali.

Jak przekazuje nam Dominika Łatak-Glonek z WSSE w Krakowie, według danych na dzień 19.01.2021 przekazanych do WSSE w Krakowie przez PSSE z województwa małopolskiego, które prowadzą kontrole dotyczące przestrzegania nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, w dniach między 14-18.01.2021 - 10 obiektów rozpoczęło swoją działalność mimo zakazu. -8 lokali gastronomicznych - podczas kontroli stwierdzano podawanie do konsumpcji na miejscu na sali konsumpcyjnej dań gastronomicznych, 1 park trampolin i 1 wyciąg narciarski. W przypadku jednego lokalu gastronomicznego nałożono karę administracyjną w wysokości 30 000 zł. W pozostałych przypadkach postępowania są w toku.

Dodajmy, że kara grozi przedsiębiorcy a nie klientom, jeśli Ci mieli założone maseczki i nie siedzieli zbyt blisko siebie. Jak poinformowała nas manager restauracji Na Starym Tartaku Izabela Bożek, kontrole przebiegły w spokojny i kulturalny sposób.

W ramach akcji #OtwieraMY internecie powstała Mapa Wolnego Biznesu, czyli otwierających się - mimo rządowych zakazów - w Polsce biznesów: restauracji, siłowni, kawiarni. Mapa jest na bieżąco aktualizowana: https://newsmap.pl/biznes

foto: WB

Pizzeria Pizzeria TABIA jako pierwsza w Kętach otworzyła się dla klientów.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ƅarte, 20.01.2021 19:39

idź się lecz

Burakz wiejskiej , 20.01.2021 18:05

do sądu pozwać sanepid i milicjantów którzy prowadzili " czynności "

Zefko, 20.01.2021 16:46

Wszystko przez to że kara jest zbyt niska, powinno być 300tys a nie 30 tys. I tak jest w wielu innych przypadkach.

obserwator2012, 20.01.2021 14:07

Szanowna Pani rzecznik KPP w Wadowicach jako soba dociekliwa (nie mylić z upierdliwa) zapytuję, kiedy covid-19 został uznany za chorobę zakaźną w Polsce?Ustawa-Uchwała nr?? w sprawie??. Lub kiedy Sanepid w Wadowicach opublikował w prasie lokalnej , lub w formie plakatowej swoje decyzje dotyczące uznania covid-19 za chorobę zakaźną i sposobu walki z nią??

ƅarte, 20.01.2021 14:01

ciekawe czy Ci właściciele restauracji którzy solidarnie przestrzegają restrykcji czują się teraz jak "pani" Janda ?

oshin22, 20.01.2021 13:56

Sam premier kiedyś mówi o ZALECZENIACH a nie nakazach :) Więc rozumiem, że Sanapid może ZALECIĆ karę a nie nakazać... To już nawet nie kamieni kupa - papier toaletowy ;-) https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/7714139,premier-mateusz-morawiecki-obostrzenia-restauracja-gliwice-spotkanie-zdjecia-tlumaczenie-koronawirus.html