reklama

Policjanci znowu ruszyli z kontrolami maseczek. I nie tylko

Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 22.03.2021 16:25,
Od soboty obowiązuje kolejny lockdown, policjanci znowu są jakby aktywniejsi w kontrolach.
Policjanci znowu ruszyli z kontrolami maseczek. I nie tylko

Mamy dane z powiatu suskiego. Tylko w czasie ostatniego weekendu policjanci sprawdzili 45 obiektów handlowych i usługowych. Osoby niestosujące się do ograniczeń, dystansu społecznego czy zakrywania ust i nosa maseczką, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Policjanci ujawnili 21 osób, które nie miały w przestrzeni publicznej założonych maseczek i nałożyli na nie mandaty karne. Ważne, aby używać maseczki w sposób właściwy. Policja podkreśla, że trzeba mieć dokładnie zasłonięte usta, jak i nos. Nic nie daje maseczka noszona na brodzie, odsłanianie nosa nie zatrzymuje transmisji wirusa.

Podejmowane działania mają na celu zwiększenie odpowiedzialności społecznej, a przez to odciążenie służby zdrowia.

- Po raz kolejny apelujemy przestrzeganie podstawowych zasad sanitarnych jak zachowanie dystansu, dezynfekcja rąk i noszenie maseczki w przestrzeni publicznej (zasada DDM). To bardzo ważne, ponieważ tylko wspólny wysiłek nas wszystkich, może pomóc w walce z koronawirusem - podkreślają policjanci.

źródło: KPP Sucha Beskidzka


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rumcajs, 28.03.2021 20:44

Do komentujących: Policja tylko wykonuje obowiązki nałożone przez ustawodawcę. Radzę zweryfikować poglądy polityczne jeżeli ktoś się nie zgadza z aktualnymi zadaniami policji. @Jeremiasz Policja wykonuje pożyteczną pracę, chroni Ciebie przed bandytami. Takich "ziomeczków" , którzy JP100% mieli na koszulkach, a potem po przegranej bójce lub kradzieży, włamaniu leciało z płaczem na policję było już wielu. Co do straży miejskiej się zgadzam, niektóre miasta już zlikwidowały straż miejską.

Bogdan, 23.03.2021 16:31

Zgadza się to wielkie kłamstwo,w szopitalach leżą jak od lat pacjenci na kilkadziesiąt rożnych odmian chorób i część na nie umiera lub ś.iercią naturalną,a oni wszystkie przypadki podpisują pod korone,nagle nikt na nowotwory itp. nie umiera,sprzedali się.To się nazywa nowy porządek świata,szczepionki reszte dobiją. Justyna Socha prawde pisze o szczepionkach jakie objawy i ile ludzi juz po nich nie zyje

Wandosu, 23.03.2021 16:03

Jeżeli wirus jest taki niebezpieczny jak głoszą w TVN TVP itp. i tysiące ludzi każdego dnia zaraża się,i też umiera to dlaczego w aptekach sprzedają szmatki zwane maskami gdzie koszt produkcji takiej jednej sztuki w Chinach wynosi koło grosza. Policaj sypie mandaty za brak a sami nie noszą w samochodach i w dużych grupach jakt nikt nie widzi. Wystarczy zobaczyć filmy CHWDP Piotr Biedka lub Czujny.pl Śmiechu warte to wszystko,podczas operacji jest stosowana maska która kosztuje kilkaset złotych a ważność jej jest do 30minut.

Burakz wiejskiej , 23.03.2021 06:05

,, każdy noworodek wie że milicjant to kondon,,

Jeremiasz, 22.03.2021 21:54

Ależ właśnie o to chodzi w socjalizmie, nauczyciele, policjanci, sanepid itd. nie są po to, po co się ludziom wydaje, oni są tylko po to aby mieli prace i będąc pasożytami na utrzymaniu państwa- czyli naszym robili to co im karzą. A zwykle karzą im gnębić, doić zwykłych ludzi. Co tam wyniki w nauce, co tam uczniowie, ważne by panie uczycielki miały pracę, a że nikt ich z wyników nie rozlicza to można uczyć głupot, podobnie ze strażą miejską, policją, złodziei i bandytów już się praktycznie nie łapie bo oni przenieśli się na wysokie stołki, a to trzeba statystyki fałszować, udawane akcje, żeby wykazywać że się coś robi, a to ludzi pałować, karać ich mandatami za przejście w niedozwolonym miejscu, za to że pasów nie zapięli , że maseczki nie ma, za to że pracują, że oddychają, kominy sprawdzać.

Obywatel, 22.03.2021 20:37

Biorą kasę na tzw tarcze ,a na ludzi mają wyj..ane.

Obywatel, 22.03.2021 20:36

Niech sanepid sprawdzi pracodawców jak przestrzegają zasad lockdawnu.

miki, 22.03.2021 18:27

Zasłanianie nosa czy ust też nie zatrzymuje transmisji wirusa, podobnie jak te wszystkie lockdowny.

Burakz wiejskiej , 22.03.2021 18:18

to nie policja tylko milicja na usługach mafii pisuarowej

maxx, 22.03.2021 16:52

Jeżeli policja nie ma innych zadań , tylko bieganie za ludźmi bez maseczki - to zwolnić z połowę , w jakim celu ich utrzymywać .