reklama
reklama

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. To dzięki anonimowemu zgłoszeniu

Na sygnale, Wiadomości, 20.04.2022 12:40,
Drogowy przestępca, który wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,5 promila alkoholu wpadł dzięki zgłoszeniu innego uczestnika ruchu drogowego.
Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. To dzięki anonimowemu zgłoszeniu
W czwartek (14.04) wieczorem operator numeru alarmowego 112 otrzymał anonimowe zgłoszenie od kierowcy jadącego z powiatu wadowickiego w kierunku Zatora dotyczące samochodu marki Citroen za którego kierownicą może siedzieć nietrzeźwa osoba.


Informacja natychmiast trafiła do zatorskich policjantów. Mundurowi poszukiwany pojazd dostrzegli na zatorskim Rynku. Badanie stanu trzeźwości 41 – letniego kierowcy wykazało 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka kara grzywny.
Podziękowania za prawidłową reakcję należą się anonimowemu kierowcy, który swoje spostrzeżenie przekazał operatorowi numeru alarmowego112. W ten sposób wykazał się on troską o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

- Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada pijany kierowca, prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu lub też przekazanie informacji telefonicznie pod numer alarmowy 112 - informuje asp. sztab. Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

źródło: KPP Oświęcim

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy