reklama

Policjanci siłowo weszli do mieszkania w świąteczną niedzielę. Powód?

, Na sygnale, Wiadomości, 20.04.2022 10:00,
Policjanci siłowo weszli do mieszkania. Sprawca znęcania nad rodzicami trafił do aresztu.
Policjanci siłowo weszli do mieszkania w świąteczną niedzielę. Powód?
Do zdarzenia doszło w niedzielę Wielkanocną (17.04) na jednym z osiedli mieszkaniowych w Kętach. Jak informuje policja, tego dnia po godzinie 11 na numer alarmowy 112 zadzwonił 76 - letni mieszkaniec Kęt informując, że jego syn wszczął awanturę domową podczas której groził mu nożem. Informacja natychmiast trafiła do kęckich policjantów. Najbliżej miejsca zdarzenia byli dzielnicowi. Błyskawicznie udali się pod wskazany adres. Gdy zapukali do drzwi mieszkania usłyszeli wołanie o pomoc poszkodowanego mężczyzny.


Policjanci obawiając się o życie seniora wyważyli drzwi do mieszkania. Zaskoczony agresor na widok mundurowych uciekł do swojego pokoju lecz po chwili został obezwładniony. Na miejscu zabezpieczono nóż kuchenny, którym posłużył się sprawca. Następnie policjanci udzielili pomocy poszkodowanemu, który przekazał, że syn od dłuższego czasu jest agresywny wobec niego oraz matki, która aktualnie przebywa za granicą.

44 – latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. W chwili zdarzenia był nietrzeźwy w jego organizmie znajdowało się 2,7 promila alkoholu.
W ciągu dwóch dni policjanci pionu kryminalnego zebrali dowody świadczące o tym że 44 – latek od trzech lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad ojcem oraz matką, którym niejednokrotnie groził pozbawieniem życia. Ponadto podejrzany otrzymał również zarzut znieważenia policjantów, którzy interweniowali wobec niego.

We wtorek (19.04.br.) po południu zatrzymany usłyszał prokuratorskie zarzuty. Ponadto prokurator mając na względzie ochronę pokrzywdzonych zwrócił się do oświęcimskiego Sądu Rejonowego z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. 44 – latek wprost z Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu został doprowadzony do oświęcimskiego Sądu Rejonowego. Sędzia po zapoznaniu z dowodami przychylił się do prokuratorskiego wniosku wydając postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został osadzony w areszcie śledczym.Za znęcanie w rodzinie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za znieważenie funkcjonariusza grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Śledczy apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały łańcuch przemocy. W tym celu należy złożyć zawiadomienie. Pomocą osobom pokrzywdzonym przemocą służy wiele instytucji między innymi powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki pomocy społecznej czy ośrodki interwencji kryzysowej.

Funkcjonariusze kierują swój apel o przerwanie przemocy również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy w rodzinie swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.

Jesteś osobą pokrzywdzoną uzyskasz wsparcie i pomoc.
Osoby z terenu powiatu oświęcimskiego pokrzywdzone przemocą oraz znajdujące się w różnych trudnych sytuacjach życiowych uzyskają wsparcie i pomoc w Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu znajdującym się przy ulicy Dąbrowskiego 139. Z pracownikami ośrodka można kontaktować się osobiście, telefonicznie lub mailowo. Telefon stacjonarny 33 476 01 03; telefon komórkowy 510 74 573; adres E-mail: [email protected]

Jesteś sprawcą przemocy – weź udział w terapii i zmień swoje zachowanie wobec najbliższych.
W każdej chwili osoba stosująca przemoc może zmienić swoje negatywne zachowanie wobec najbliższych. Jeśli potrzebuje do tego porady specjalisty należy zgłosić się do Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu w którym prowadzone są programy terapeutyczne dla osób stosujących przemoc domową. Dzięki uczestnictwu w odpowiedniej terapii można uzyskać wiedzę na temat sposobów w jaki należy zmienić swoje postępowanie wobec osób najbliższych.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy